wtorek, 28 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Starostwo Powiatowe we Wrocławiu: Piękne, mądre i pracowite

W wigilię Dnia Kobiet starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki zaprosił przedstawicielki pań z powiatu wrocławskiego do Gminnego Centrum Kultury w Kobierzycach na Kongres Aktywnych Kobiet z Powiatu Wrocławskiego, który odbył się pod hasłem „Zdrowo – Aktywnie – Pięknie – Bezpiecznie”. Kongres zaszczyciła swą obecnością wicemarszałek województwa dolnośląskiego dr Ewa Mańkowska, a spotkanie zgrabnie poprowadziły: dyrektorka Wydziału Organizacyjno-Prawnego starostwa Beata Pierzchała i dziennikarka telewizji Echo24 Monika Włodarczyk.

– Jest to pierwszy taki Kongres, ale mam nadzieję, że nie ostatni – powiedział, witając przybyłe panie starosta wrocławski Roman Potocki. – Chcemy bowiem honorować wszystkie ambitne i aktywne kobiety, które działają na rzecz powiatu wrocławskiego. Wszystkie panie uczestniczące w naszym dzisiejszym spotkaniu mają niebagatelny udział w rozwoju powiatu wrocławskiego. Są tutaj na sali kobiety zajmujące się biznesem, ale także sołtyski zarządzające swymi miejscowościami oraz kobiety piastujące inne ważne funkcje w samorządach. Chciałbym podkreślić, iż rola kobiet w życiu współczesnego świata jest ogromna i nie do przecenienia, i że to właśnie dzięki paniom i ich mądrości – także w zarządzie naszego powiatu – łatwiej dochodzimy do konsensusu. W naszym starostwie pracuje ponad 70 pań odgrywających bardzo istotną rolę i są to m.in. dyrektorki ważnych wydziałów.

– Wszystko się dzieje w środku i jeśli zabieramy się już za jakąś działalność społeczną czy publiczną, to przede wszystkim trzeba lubić ludzi – przywitała swoje koleżanki wicemarszałek Ewa Mańkowska.

Kongres był spotkaniem bardzo urozmaiconym. Aleksandra Palus z pr Expert i dr Marcin Roszkowski z przychodni „Twój Lekarz” promowali zdrowy tryb życia i odżywianie, a dr n. med. Małgorzata Szymczyk-Nużka mówiła o honorowym dawstwie krwi. Dariusz Mikołajczyk, wiceprezes zarządu Polskiego Czerwonego Krzyża przekonywał do rejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku, Natalia Bujak z Fundacji Polskiedzieci.org zachęcała do zdrowego żywienia, a Anna Chmielewska ze stowarzyszenia „W kobiecym kręgu” wyjaśniła, jak zostać babką z ikrą oraz wskazała zalety nordic walkingu i morsowania (brr…). Ponadto Ireneusz Gosik i Grzegorz Fiszer z Fitness Academy Bielany zachęcali do działalności sportowo-rekreacyjnej, a funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przeprowadzili wykład dotyczący bezpieczeństwa i samoobrony.

Poza tym podczas panelu dyskusyjnego członkini Zarządu Powiatu Wrocławskiego Maria Wilk, stylistka i blogerka Krystyna Bałakier, założycielka Klubu Seniora XXI Maria Bierska, radna Powiatu Wrocławskiego Iwona Dyszkiewicz, koordynatorka ds. równego traktowania w UMWD Katarzyna Lubiniecka-Różyło i red. Monika Włodarczyk porozmawiały o tym, jak być atrakcyjną niezależnie od wieku.

Na koniec świetnie zorganizowanego Kongresu starosta Roman Potocki, przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego Ryszard Jaroń, wicestarosta Waldemar Szczykutowicz, członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego Michał Trębacz, sekretarz Powiatu Wrocławskiego Jan Bronś i przedstawiciele gminy Kobierzyce wręczyli wszystkim paniom kwiaty i słodkie upominki, a Jarosław Królikowski zaśpiewał kilka pięknych szlagierów z repertuaru Czesława Niemena.

HS