wtorek, 23 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Starostwo Powiatowe we Wrocławiu: Bardzo zależy mi na dobrej współpracy

Rozmowa z Romanem Potockim, starostą wrocławskim

20 listopada 2018 roku w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego we Wrocławiu odbyła się I sesja Rady Powiatu Wrocławskiego VI kadencji. Znamy już skład Rady i Zarządu. Po raz kolejny Rada powierzyła funkcję starosty Powiatu Wrocławskiego właśnie panu.

Roman Potocki

Tak, nie kryję zadowolenia z faktu, że kolejny raz dostałem mandat zaufania i radni zdecydowali, bym kolejną kadencję sprawował urząd starosty. Jak już wielokrotnie podkreślałem, najważniejsze dla mnie jest to, by zadbać o dobrą współpracę w Radzie, by wszyscy pracowali dla dobra powiatu i wyborców – bez względu na przynależność partyjną oraz poglądy.

Jeśli chodzi o skład Rady Powiatu Wrocławskiego, to był znany już parę dni po wyborach. Na I sesji wybrane zostało prezydium Rady. Bezwzględną większością głosów na przewodniczącego Rady Powiatu Wrocławskiego VI kadencji został wybrany Piotr Chmurzyński. Wiceprzewodniczącymi Rady zostali Anna Chmielewska oraz Janusz Gargała. W nowym Zarządzie znaleźli się Andrzej Szawan, który wybrany został na funkcję wicestarosty, Barbara Kosterska i Dariusz Jedynak, którzy zasiedli w Zarządzie jako członkowie oraz Wiesław Zając – jako etatowy członek Zarządu Powiatu Wrocławskiego.

Jak ocenia pan minioną kadencję? Co się zmieniło w powiecie pod pana rządami?

Na pewno sposób funkcjonowania urzędu, jego wizerunek. W ciągu tych kilku lat udało nam się zmienić podejście do integracji społecznej. Powiat systematycznie i skutecznie starał się nawiązywać i podtrzymywać przyjacielskie relacje z naszymi mieszkańcami poprzez działania promocyjne. Wyszliśmy do ludzi, a oni nas chętnie przyjęli do swojego grona. Bardzo udanym przedsięwzięciem okazał się konkurs „Kulinarny Powiat Wrocławski”, który propaguje wiedzę o tradycjach kulinarnych naszego powiatu. „Kulinarny Powiat Wrocławski” to tak naprawdę już marka, bowiem z logo kulinarnym ukaże się kolejne wydanie kalendarza, książki kucharskiej, a niebawem odbędzie się spotkanie noworoczne z uczestnikami minionego wydarzenia. Zorganizowaliśmy ponadto akcje medyczne pn. „Biała Niedziela w Powiecie Wrocławskim”. Mieszkańcy mogli nieodpłatnie przebadać się pod kątem choroby niedokrwiennej serca. Te akcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i chcielibyśmy je kontynuować.

Mijający rok był wyjątkowy, a recepta na sukces w mojej ocenie jest tylko jedna – ciężka praca i współpraca. Ciężka praca oraz dobra współpraca Rady Powiatu, Zarządu i naszych wszystkich partnerów.

Czego redakcja „Gminy Polskiej. Krajowego Przeglądu Samorządowego” może życzyć panu i współpracownikom w Nowym Roku?

Poprzednia Rada Powiatu Wrocławskiego była jednomyślna oraz zgodna – przy realizowaniu zadań potrafiła stanąć ponad partykularnymi interesami. Jestem pełen optymizmu i wiary, że także w tej kadencji będziemy w stanie tak zgodnie działać na rzecz dobra naszej małej ojczyzny. I tego bym sobie i nam wszystkim życzył…