poniedziałek, 20 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Starostwo Powiatowe w Kłodzku: Wiele się będzie działo

Zaprawdę szkoda, że mimo wielu zabiegów droga S8 z Wrocławia do Kotliny Kłodzkiej nie została wpisana do międzynarodowej sieci połączeń, czego konsekwencją jest to, że nie będzie budowana trasa ekspresowa ze stolicy regionu do Kudowy-Zdroju. Trasa ta – i z tego też trzeba się radować – zostanie zmodernizowana, co znacząco zwiększy przepływ pojazdów i bezpieczeństwo oraz prawdopodobnie liczbę turystów, którzy odwiedzą ten jeden z najpiękniejszych i najciekawszych regionów Polski.

A wiosna – tak jak wszędzie – rozbudza przyrodę i ludzką aktywność, więc na terenie powiatu kłodzkiego dzieje się i będzie się dziać mnóstwo interesujących spotkań kulturalnych, występów, koncertów, rekreacyjnych zabaw i zawodów sportowych. Trudno wymienić wszystkie majowe i czerwcowe atrakcje, ale warto spróbować wymienić jak najwięcej.

Kłodzko – 7 maja Dolnośląski Festiwal Muzyczny – koncert na dziedzińcu Muzeum Ziemi Kłodzkiej; Dni Kłodzka (23 do 31 maja) – Targi Staroci (30-31 maja) i Giełda Skał i Minerałów (30 maja), Międzynarodowa wystawa fotografii „Widzieć siebie”; Open Summer Festival (od 26 do 28 czerwca).

Gmina Kłodzko – od 30 do 31 maja II Turniej Rycerski o Kielich Wójta (Gorzuchów), 31 maja Rycerski Dzień Dziecka.

Nowa Ruda – 3 maja „Parafiada 2015” (Góra Wszystkich Świętych, występy zespołów Podzamek Boys, kapela Harnaś, Frauga i Retro); 20 czerwca – New Hip Hop Road Festiwal (Tede, Pan Zgrywus, DJ Tuniziano, O.S.T.R., DJ Haem, Gloomy Grade, Heavy Mental, Młody PSZ, Freaky HustlazZz, DJ HWR i Grubzee. W lipcu (od 8 do 12) Noworudzkie Bieguny Kultury, w sierpniu XXIII Międzynarodowy Festiwal Folkloru.

Gmina Nowa Ruda – 1 czerwca Dzień Rodziny (boisko przy Zespole Szkół nr 2 w Ludwikowicach Kłodzkich, 13-14 czerwca Sowiogórski Festiwal Artystyczny (Muzeum Ziemi Sowiogórskiej w Ludwikowicach Kłodzkich), 21 czerwca Międzywojewódzkie Mistrzostwa w Kolarstwie Górskim (Dzikowiec), 26-28 czerwca Triduum Bożkowskie (Bożków).

Kudowa-Zdrój – od 4 do 8 maja Tydzień z operą w Cyganerii, 6 czerwca Skansen Dzieciom, 13-14 czerwca IV Międzynarodowy Zlot Dziecięcych Autek Moskwiczy, 20 czerwca Noc Świętojańska, 27 czerwca Wodna Kudowa.

Polanica-Zdrój – 16 maja Zawody nordic walking, 29-31 maja Przegląd kronik ochotniczych straży pożarnych, 3-7 czerwca Obchody polanickich jubileuszy, 25 czerwca Festiwal organowy.

Radków – 2 maja V Turniej Grand Prix Ziemi Kłodzkiej (hala sportowa w Ścinawce Średniej), 16 maja Wyścig rowerowy „Klasyk Radkowski” i Finał dolnośląski szachów indywidualnych LZS (hala sportowa w Ścinawce Średniej), 23 maja Ogólnopolski Turniej Łuczniczy dla dzieci i młodzieży (boisko w Ścinawce Średniej), 25 maja Polsko-Czeski Zlot Caravaningowy, 12 czerwca XIV Międzynarodowy Festiwal im I. Reimanna (Bozanov, Czechy), 21 czerwca Garmin Iron Triathlon Radków (zalew w Radkowie).

Stronie Śląskie – od 6 do 7 maja Majowy Lot Balonem nad Stroniem Śląskim, 20 maja Międzygminna Spartakiada Przedszkolaków, 5-6 czerwca VI rajd Sudeckiego Klubu Citroena, 6 czerwca Dni Stronia.

Bystrzyca Kłodzka – od 2 do 3 maja Dzień św. Floriana, Muzyczna Wiosna w Euroregionie Glacensis i Polsko-Czeski Festiwal Przyjaźni, 30 maja XV Międzygórski Rajd Marianny, 13 czerwca Rajd Szlakiem Wież Widokowych, Sąsiedzki Turniej Tańca Towarzyskiego.

Duszniki-Zdrój – od 1 do 3 maja Dni Dusznik, 16 maja Noc w Muzeum Papiernictwa, 30 maja Górski Bieg Muflona, 6 czerwca MTB Hurom Series (Jamrozowa Polana).

Międzylesie – od 8 do 10 maja Kawalerski weekend w Zamku Międzylesie, 29-31 maja Otwarcie Bulodromu, Pierwsze rodzinne mistrzostwa Międzylesia w bule i Dzień Dziecka (Zamek Międzylesie), 12-14 czerwca Dni Międzylesia.

Szczytna – 27 czerwca SKATEPIKNIK.

Lądek-Zdrój – od 1 do 3 maja Dni św. Jerzego – patrona miasta i lądecka majówka.

Będzie się działo! I na to dzianie się Powiat Kłodzki zaprasza!

SG