środa, 29 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Spotkanie z Martinem Pollackiem

Zapraszamy do Muzeum Pana Tadeusza na spotkanie z wybitnym austriackim dziennikarzem i tłumaczem z języka polskiego Martinem Pollackiem w ramach premiery jego najnowszej książki Topografia pamięci.

Na zaproszenie Austriackiego Forum Kultury do Polski przyjeżdża Martin Pollack, wybitny austriacki dziennikarz i tłumacz z języka polskiego (przełożył m.in. na niemiecki wszystkie książki Ryszarda Kapuścińskiego). Polskim czytelnikom znane są jego książki wydawane przez Wydawnictwo Czarne: Po Galicji. O chasydach, Hucułach, Polakach i Rusinach. Imaginacyjna podróż po Galicji Wschodniej i Bukowinie, czyli wyprawa w świat, którego nie ma, Ojcobójca. Sprawa Filipa Halsmanna, Śmierć w bunkrze. Opowieść o moim ojcu, za którą otrzymał Literacką Nagrodę Europy Środkowej ANGELUS 2007, Pogromca wilków. Trzy duety literackie napisane razem z Christophem Ransmayrem, esej Skażone krajobrazy oraz reportaże Dlaczego rozstrzelali Stanisławów i Cesarz Ameryki. Wielka ucieczka z Galicji.

Pierwsze z zaplanowanych spotkań odbędzie się w środę, 5 kwietnia o godz. 17, we Wrocławiu w Muzeum Pana Tadeusza.
Wstęp wolny.