sobota, 1 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Sport w gminie: nowe możliwości

Fundacja Orły Sportu oraz Program Sportbonus zapraszają do uczestnictwa w II Ogólnopolskiej Konferencji „Sport w Gminie – nowe możliwości”. Przedsięwzięcie organizowane pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbędzie się 11 kwietnia 2019 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4.

Fundacja Orły Sportu, wcześniej znana pod nazwą Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej, została utworzona w 1991 roku. Jej celem jest rozwój systemu sportu dla wszystkich. Swoje działania realizuje, podnosząc kompetencje animatorów sportu, organizując szkolenia, eventy sportowe oraz turnieje dla dzieci i młodzieży. Ważnym elementem działalności fundacji jest rządowy program Lokalny Animator Sportu, który wspiera działania podejmowane na bazie programu Moje Boisko – Orlik 2012, a także zapoznanie się ze społecznym odbiorem sportu dzięki prowadzonym badaniom socjologicznym.

Tegoroczna konferencja poświęcona będzie zagadnieniom związanym ze wzmacnianiem, upowszechnianiem oraz finansowaniem sportu w każdej gminie. Wydarzenie stanowi ważne forum wymiany doświadczeń i nowych rozwiązań również w obszarze współpracy z polskimi jednostkami samorządu terytorialnego w zakresie popularyzowania sportu.

Wśród prelegentów, którzy wystąpią podczas konferencji, pojawią się znani sportowcy zajmujący się pracą z dziećmi. Będą m.in.: Małgorzata Glinka, Otylia Jędrzejczak, Sławomir Szmal oraz Karol Bielecki.

W tym roku po raz pierwszy na Konferencji zostanie rozstrzygnięty konkurs „Sportowa Gmina 2018” oraz „Sportowiec, Przyjaciel Dzieci i Młodzieży”.

Przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego mogą rejestrować swój udział w konferencji pod adresem internetowym:

www.sportbonus.pl/gmina