sobota, 25 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Sport w gminach

Jakie są możliwości sfinansowania działań sportowych na terenie gmin? Między innymi na to pytanie spróbują odpowiedzieć przedstawiciele Programu Sportbonus oraz Fundacji Orły Sportu – organizatorzy konferencji nad którą patronat objęły między innymi Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski.

Ogólnopolska konferencja dla przedstawicieli gmin „Sfinansujemy sport w Twojej Gminie” odbędzie się 5 czerwca 2018 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4). Celem konferencji jest zaprezentowanie możliwości sfinansowania sportu na terenie własnej gminy, poprzez udział w największej akcji społecznej w historii polskiego sportu skierowanej do szkół oraz dziecięcych i młodzieżowych drużyn sportowych – Sportbonus Dzieciom. Wśród prelegentów konferencji będą m.in.: m.in.: Bartosz Kwiatkowski – prezes Fundacji Kibica, Łukasz Strzelecki – prezes zarządu Fundacji Orły Sportu, Marcin Herra – twórca sukcesu organizacyjnego Euro 2012, Michał Gradzik – Sponsoring Insight, Bartłomiej Korpak – sekretarz generalny AZS, Tomasz Rozenek – Lagardere Sport, Apoloniusz Tajner – prezes PZN, Ireneusz Maciej Zmora – prezes zarządu Stali Gorzów. Patronat nad tym przedsięwzięciem objęły między innymi Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski. Jednym z patronów medialnych jest też nasz miesięcznik.

Dotychczasowy sukces Sportbonus Dzieciom sprawił, że pomysłodawcy podjęli się organizacji lokalnych edycji. Ze względu na duże zainteresowanie liczba gmin, które będą mogły przyłączyć się do akcji, jest ograniczona. O uczestnictwie zdecyduje kolejność zgłoszeń. Do tej pory organizatorom udało się zaangażować ponad: 5,5 tys. szkół i drużyn sportowych, 130 tys. rodziców oraz 1100 firm z całego kraju.

Sportbonus Dzieciom, to szereg korzyści dla gminy. Organizatorzy przedsięwzięcia wymieniają środki finansowe dla szkół i drużyn sportowych, rozwój lokalnej przedsiębiorczości, integrację lokalnej społeczności poprzez zaangażowanie rodziców, trenerów, przedstawicieli biznesu, promocja gminy w Polsce i regionie.

Dodatkowo gminy, które przystąpią do akcji, otrzymają nagrody gwarantowane o łącznej wartości 6 mln zł – personalizowane aplikacje mobilne dla szkół i drużyn, ułatwiające zarządzanie i komunikację z rodzicami, trenerami, nauczycielami. Na uczestników czekają też sprzęt sportowy, szansa na uczestnictwo w obozach, spotkania ze znanymi sportowcami. Są też przewidziane nagrody dla rodziców, w tym między innymi tablety i wyjazdy weekendowe. Dodatkowo, każda gmina, która przystąpi do programu otrzyma Certyfikat Sportowej Gminy Roku, potwierdzający jej sportowe zaangażowanie.

Organizatorzy zapraszają wszystkie gminy do udziału w konferencji oraz do organizacji lokalnych edycji akcji Sportbonus Dzieciom. Wspólnie łatwiej jest spełnić marzenia młodych sportowców. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.sportbonus.pl/gmina (ptr)

https://www.gminapolska.com/wp-content/uploads/2018/05/NOWY_baner-na-strone-internetowa_konferencja_popr.jpg

*   *   *

Fundacja Orły Sportu chce wyznaczać trendy w propagowaniu aktywnych form spędzania czasu wolnego, a także zarządzać znaczącą częścią Orlików w Polsce na zunifikowanym, najwyższym poziomie. Ambasadorami Fundacji są największe gwiazdy polskiego sportu – szybujące już orły stanowią bowiem wzór dla tych mniejszych, dopiero się rozwijających.

Misją Fundacji Orły Sportu jest zwiększenie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Celem jest, by liczba uczniów szkół podstawowych uprawiających amatorsko sport wzrosła o 21 p.p., czyli taki procent, jaki obecnie nie ćwiczy na lekcjach wf. Fundacja ma wychowywać także kolejne pokolenia sportowców dzięki zapewnieniu najmłodszym odpowiedniej opieki podczas zajęć na Orlikach. Wyszkolenie animatorów pozwoli na urozmaicanie dzieciom form aktywności fizycznej oraz zarażanie ich miłością do uprawiania sportu.