niedziela, 14 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Spirituals Singers Band – koncert nadziei

„Nieśmy ludziom radość” – koncert charytatywny na rzecz Zespołu Spirituals Singers Band odbędzie się 31 maja we Wrocławiu.

Olga Bończyk, Konrad Imiela, Olga Szomańska, Jan Kaczmarek , Zespół Dixie Tiger’s Band, NFM Ensemble, Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Wrocławskiej wystąpią na koncercie charytatywnym „Nieśmy ludziom radość” na rzecz poszkodowanych w wypadku członków Zespołu Spirituals Singers Band.

Z powodu obrażeń odniesionych w tragicznej kolizji drogowej 1 maja zmarł założyciel zespołu, Włodzimierz Szomański, pozostałych członków grupy czeka długie leczenie i rehabilitacja. Spirituals Singers Band to jeden z najpopularniejszych wrocławskich zespołów wokalnych. Uwielbiani przez publiczność koncertują od przeszło trzydziestu pięciu lat, wykonując gospel, standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej, kolędy. Do tragicznego wypadku doszło, gdy jechali na kolejny występ. Artystów możemy wesprzeć, przychodząc na koncert charytatywnym „Nieśmy ludziom radość” 31 maja o godzinie 18 w Filharmonii.

Fragmenty  Missa Gospel’s  autorstwa nieodżałowanego Włodzimierza Szomańskiego wykona jego córka, znana wokalistka Olga Szomańska, wraz z Akademickim Chórem Politechniki Wrocławskiej i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Wrocławskiej. Olga Bończyk, która przez lata śpiewała w Spirituals Singers Band, wystąpi w repertuarze „Piosenki z klasą”. Na estradzie zobaczymy również Konrada Imielę, aktora i dyrektor Teatru Muzycznego Capitol oraz Zespół Dixie Tiger’s Band – wrocławską grupę nawiązującą zarówno repertuarem, jak i strojem do nowoorleańskich tradycji dixielandowych. Piosenki Jana Kaczmarka wykona Jerzy Skoczylas wraz z wrocławskimi filharmonikami pod batutą Andrzeja Kosendiaka, zaś NFM Ensemble zagra dwie części błyskotliwego Oktetu JeanaFrançaix.

Bilety-cegiełki w cenie: 100, 50, 25 i 15 zł (wejściówka) są już w sprzedaży.