sobota, 20 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Sołtysi koncertują

W ramach współpracy przygranicznej, Chór Sołtysów im. Piotra Ćwichuły pod opieką młodszego bibliotekarza Izabeli Muchy z Wojciechowic w gminie Kłodzko dwukrotnie koncertował w grudniu 2013 roku u naszych czeskich sąsiadów. Była to także okazja do promocji książek wydanych przez Bibliotekę Publiczną Gminy Kłodzko w dwóch wersjach językowych, w tym także w języku czeskim.
 

Od 6 do 29 grudnia w Rychnov nad Kneźnou miała miejsce doroczna Międzynarodowa Wystawa Szopek Bożonarodzeniowych. W tegorocznej siedemnastej edycji nie zabrakło również akcentu polskiego. Na zaproszenie organizatorów na scenie zaprezentował się Chór Sołtysów im. Piotra Ćwichuły w repertuarze polskich kolęd.
Po koncercie w Rychnov nad Kneźnou chórzyści udali się do obec Potštejn, gdzie na placu zamkowym, przy choince i grzanym winie właściciele obiektu państwo Nováček, mieszkańcy i goście mogli posłuchać świątecznego koncertu w wykonaniu artystów z Polski.
Podczas spotkania przy ciepłym posiłku pani Mariola Huzar – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko oraz pan Vladimir Hulman – przewodniczący Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego i Współpracy Czesko-Polskiej, opowiedzieli o najważniejszych aspektach współpracy, która oficjalnie została podpisana w sierpniu 2005 roku i nadal jest jednym z kluczowych kierunków rozwoju wspieranych przez obecnego wójta gminy Stanisława Longawę.
Na zakończenie trasy koncertowej pani Jadwiga Ćwichuła – sołtys wsi Wojciechowice zaprosiła naszych czeskich przyjaciół do Polski na Kolędowe Spotkania Zespołów Śpiewaczych. Odbędzie się ono 6 stycznia. Oczywiście w Wojciechowicach.
(INN)