środa, 29 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Sierpień pełen śmiechu

Wrocławski Teatr Komedia na prawie cały lipiec nas porzuci – cóż, każdy ma prawo odpocząć – za to w sierpniu sobie wszystko odbijemy. Radosna zabawa z Komedią zacznie się zresztą już w ostatnich dniach lipca.

29 i 31 lipca – „Mayday 2”, sequel teatralnego hitu Rona Cooneya „Mayday”. John Smith, londyński taksówkarz ma wszystkiego po dwa – dwie żony, dwa mieszkania i dwoje nastoletnich dzieci. I sobie między nimi jeździ! Aż tu nagle syn taksówkarza i jego córka poznają się w sieci i umawiają na randkę. Katastrofa! Absurd pogania absurd. Spektakl ma świetne tempo, a John Pawła Okońskiego tyle uroku, że wszystko mu się wybacza… Co tam bigamia przy takim aktorstwie!

Inny nieco spektakl (14 sierpnia) to Paula Barza „Kolacja na cztery ręce”, opowieść o spotkaniu Jana Sebastiana Bacha i Jerzego Fryderyka Händla, którzy nigdy się w prawdziwym życiu nie spotkali. Bardzo jednak warto zobaczyć, co by było, gdyby… „Kolacja na cztery ręce” to mądre zestawienie z codziennością sztuki tak wysokiej, że wyżej już tylko niebo (jakże inaczej widzieć muzykę Bacha i Händla?), bo spotkanie przy stole, spory, wspólne złości i radości to przecież codzienność.

A zamknie sierpień (28 sierpnia) sceniczny pewniak – „Edukacja Rity” Willy’ego Russella, opowieść o ludziach, których dzieli niemal wszystko. On – uniwersytecki profesor, alkoholik. Ona – żądna wiedzy, ambitna fryzjerka… Na początku między Frankiem-mistrzem a Ritą-uczennicą rodzi się konflikt, ale okazuje się, że mają sobie wiele do dania, że ich relacja wzbogaca obie strony. Rodzi się przyjaźń, może nawet coś od przyjaźni gorętszego. Duet Wojciech Dąbrowski (Frank) i Magdalena Margulewicz (Rita) czuje trudny proces edukowania Rity świetnie!

Ata

 

Projekt „Sierpień z Komedią” współfinansuje Gmina Wrocław. Cena biletu – 45 zł.

Spektakle odbywają się w budynku Teatru Lalek (pl. Teatralny 4).