sobota, 25 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Samorząd w parze z biznesem

Pod patronatem Dolnośląskiej Izby Gospodarczej zorganizowano 26 września Forum Gospodarcze Gminy Siechnice, którego wiodącym tematem był „Lokalny rynek pracy Gminy Siechnice w aglomeracji wrocławskiej w procesach rekrutacyjnych lokalnych przedsiębiorców”.

Forum zorganizowała gmina Siechnice, a jego głównym inicjatorem był burmistrz Milan Ušák. W spotkaniu wzięło udział blisko stu gości reprezentujących najważniejsze firmy z terenu gminy, ale także mieszkańcy, radni i sołtysi. Burmistrz Milan Ušák zaprezentował charakterystykę i osiągnięcia gminy Siechnice, a gość specjalny forum – zastępca burmistrza Bogatyni Jerzy Stachyra – także przedstawił swoją gminę.

Podczas spotkania zaprezentowały się również firmy zlokalizowane na terenie gminy Siechnice (PPO/Citronex, Kogeneracja SA, Inter-Flora) oraz te, które wkrótce rozpoczną działalność (AL.-land, Wichot, Tools, Phoenix Services).

Warto także podkreślić, iż podczas forum burmistrz Milan Ušák nagrodził Kogenerację SA i PPO Siechnice tytułami „As Przedsiębiorczości Gminy Siechnice”. Obie firmy, dzięki dużemu zatrudnieniu, znacznym inwestycjom i wkładom finansowym w działalność gminy i organizacji społecznych, są chlubą gminy.

Forum było także dobrą okazją do nawiązania bliższej znajomości między szefami firm działających na terenie gminy Siechnice i być może zaczątkiem lokalnej organizacji zrzeszającej przedsiębiorców.

H.S.