środa, 19 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Rynkowy bigos sierpień 2016

 W ubiegłym roku kluby piłkarskiej ekstraklasy zanotowały łącznie 511,2 mln zł wpływów, o 13,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Zdecydowanym liderem jest Legia Warszawa, wyprzedzająca Lecha Poznań i Lechię Gdańsk. Natomiast we Wrocławiu trend odmienny. Władze Wrocławia darowały Śląskowi Wrocław ponad 1,7 mln zł długu.

 Jak podał „Puls Biznesu”, około 80 proc. emerytów sprzedających żywność i odzież w pobliżu stacji metra w Moskwie pracuje dla zorganizowanych grup przestępczych.

 Mocz świętych krów w Indiach za sprawą działalności rządu stał się niezwykle pożądanym towarem. Jak podała agencja Bloomberg, jego litr kosztuje tyle samo co litr mleka. Mocz sprzedawany jest w formie bezwonnego destylatu, koncentratu lub sproszkowanej i przez Hindusów wykorzystywany jest do produkcji tradycyjnych mikstur medycznych.

 Rząd namawia posłów, by zakazali łączenia pracy z emeryturą. Jeśli posłuchają, to oczywiście stracą, bo dziś mogą bez problemu łączyć mandat z emeryturą.

 Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych szacuje, że w domu piwo warzy kilkanaście tysięcy miłośników tego trunku. Trudno się dziwić, bo niektóre „markowe” piwa z wielkich browarów nie nadają się do picia.

 Oszczędności krajowych gospodarstw domowych rosną. Gotówkowe, w papierach wartościowych i jednostkach uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych wynoszą już prawie 1,2 bln zł.

 Producenci wiśni i porzeczek narzekają na niskie ceny w skupach. Konsumenci narzekają na wysokie ceny wiśni i porzeczek na bazarach i w sklepach. Od roku nic się nie zmieniło.

 

Do rynkowego garnka zaglądał Arek Wieczorek