sobota, 20 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Rynkowy bigos maj 2016

 Chiński biznes marzy o futbolu. Inwestorzy spod Wielkiego Muru chcą przejąć piłkarski AC Milan, kierowany przez byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego. Według kilku źródeł zaoferowali około 700 milionów euro.

 Google i Fiat Chrysler Automobiles są podobno bliskie zawarcia porozumienia w sprawie współpracy. Chodzi o technologię wykorzystywaną w autonomicznych pojazdach poruszających się bez udziału kierowców, nad którą pracują specjaliści z Google. Internetowy gigant nie chce bowiem budować własnego samochodu, ale współpracować z firmami produkującymi auta.

 18,6 proc. pracujących Polaków obawia się o swoje miejsce pracy. Tak przynajmniej wynika z piątej edycji barometru rynku pracy wykonanego na zlecenie Work Service. Jednocześnie ponad połowa ankietowanych liczy w tym roku na podwyżki, a co piąty pracujący marzy o zmianie zatrudnienia.

 Na Wiejskiej w Warszawie radośniej. Ryczałt na biuro poselskie ma zostać zwiększony o 1050 zł. Po podwyżce na ten cel posłowie będą dostawać co miesiąc 13,2 tys. zł. Opozycja nie protestuje.

 Jak napisał „Der Spiegel”, rząd Niemiec nie widzi szans na powrót Rosji do grona najbardziej wpływowych państw świata. Przypomnijmy, że kraj rządzony przez Putina został wykluczony z tego elitarnego grona po aneksji Krymu wiosną 2014 roku.

 Parlament Europejski znowu zapracowany. Teraz mózgi w Brukseli pracują nad rozporządzeniem zakazującym młodzieży poniżej szesnastego roku życia korzystania z portali społecznościowych takich jak Facebook, Twitter, Snapchat i Instagram.

 Po dziewięciu latach zasiadania w Trybunale Konstytucyjnym sędziemu należy się (bez względu na wiek) dożywotnia emerytura w wysokości około 14 tys. zł.

Do rynkowego garnka zaglądał

Tomasz Miarecki