poniedziałek, 30 styczniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Rynkowy bigos luty 2019

 Dług jednego z najsłynniejszych polskich biznesmenów można kupić przez internet. Jeden z wierzycieli Ryszarda Krauzego uruchomił strony internetowe www.RyszardKrauzeDebt.com i www.DlugRyszardaKrauze.pl, poprzez które poszukuje osób oraz firm zainteresowanych nabyciem długu biznesmena. Ten opiewa na kwotę 7,6 mln euro.

 To był rekordowy rok. Na polskich lotniskach w 2018 roku odprawionych zostało ponad 45,8 mln pasażerów. Niemal dwie trzecie z nich skorzystały z regionalnych portów lotniczych.

 Współzałożyciel i były prezes Microsoftu założył fundację Bill & Melinda Gates, największą prywatną organizację charytatywną na świecie. Od 2000 roku przekazał na cele charytatywne ponad 36 mld dolarów. Bill Gates oddał również fundacji warte miliardy dolarów akcje firmy Microsoft.

 Główny Urząd Statystyczny podał tzw. szacunek wstępny wzrostu PKB w całym 2018 roku i okazało się, że wzrost ten wyniósł 5,1 procent. Czyni to Polskę liderem w Unii Europejskiej.

 Połowa kont na Facebooku jest fałszywa – ocenił Aaron Greenspan. Stwierdzenie, zawarte w raporcie dawnego kolegi Marka Zuckerberga z Harvardu, spotkało się ze stanowczą reakcją przedstawicieli portalu społecznościowego. Jak jest naprawdę? A czy to ma znaczenie…?

 Według raportu „Football Money League”, Real Madryt, FC Barcelona i Manchester United to trzy kluby, które znalazły się na szczycie listy najbogatszych drużyn piłkarskich na świecie. Lider rankingu zarobił 750 mln euro, a dwa kolejne kluby odpowiednio 690,4 mln euro i 666 mln euro.

 Dania rozpoczęła budowę dwumetrowego płotu wzdłuż całej granicy z Niemcami. Płot ma zatrzymać dziki zarażone wirusem afrykańskiego pomoru świń. Dania eksportuje świnie za ponad 4,5 mld euro rocznie.

 Piętnaście tysięcy dywanów zaprezentowano na wystawie w Dubaju. Ich łączna wartość to ponad miliard złotych.

Do rynkowego garnka zaglądał Damian Bukowiecki