sobota, 20 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Rynkowy bigos luty 2015

• Inteligentne telewizory Samsunga, dysponujące funkcją rozpoznawania i sterowania głosem, mogą przechwytywać rozmowy prowadzone w miejscu, w którym znajduje się urządzenie i przekazywać je nie tylko producentowi, ale także stronom trzecim.

• Wyjście Grecji ze strefy euro to tylko kwestia czasu, bo nikt nie chce ryzykować dalszego pożyczania pieniędzy temu krajowi, twierdzi Alan Greenspan, były szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej.

• Rosjanie, którzy nie dają rady ze spłatą kredytów hipotecznych w walutach obcych, poprosili o pomoc prezydenta Władimira Putina. W otwartym liście, opublikowanym w dziennikach „Wiedomosti” i „Kommiersant”, rosyjscy „frankowicze” twierdzą, że zostali wprowadzeni w błąd przez banki.

• Raport Euromonitor International „Top City Destinations Ranking” przedstawia miasta – najpopularniejsze cele podróży. Polska ma tam dwóch reprezentantów – Warszawa plasuje się na 42. miejscu, a Kraków na 70.

• W Białorusi osoby nigdzie niepracujące i nieposzukujące pracy będą musiały płacić państwu specjalny podatek „od darmozjadów”. Ma on zmobilizować bezrobotnych do poszukiwania pracy, a jednocześnie ujawnić ludzi pracujących na czarno i niepłacących podatków.

Do rynkowego garnka zaglądał

Tomasz Miarecki