środa, 21 lutegoKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Rynkowy bigos listopad 2018

 Barbarzyńcy. Tak chyba nazwać należy miłośników hobbystycznego strzelania do ptaków. W rejonie śródziemnomorskim ginie rocznie w ten sposób ok. 25 mln ptaków; 40 proc. zabija się w krajach Unii Europejskiej. Przodują Włosi i Francuzi.
 Szacuje się, że rocznie w polskich lasach można zebrać ok. 20 mln kg grzybów.
 Przedsiębiorcy polscy apelują, by w partyjnych potyczkach zrezygnować z niczym nieuzasadnionych informacji o ewentualnym „polexicie”. Te polityczne kłamstwa mogą nam tylko zaszkodzić.
 Jak podał „Tygodnik Powszechny”, George Weah (najlepszy piłkarz w dziejach Afryki, a od kilku miesięcy prezydent Liberii) zapodział gdzieś 100 mln dolarów z państwowej kasy. Poszukiwania trwają…
 Fundusz Innova Capital wystawił na sprzedaż firmę Bakalland, której jest większościowym udziałowcem. Wartość spółki szacowana jest na 400-500 mln zł.
 Krajowy Rejestr Długów opublikował raport, z którego wynika, że co trzeci Polak płaci rachunki po terminie.
 Wśród najbardziej znanych wypowiedzi Stephena Hawkinga cytowana jest i ta: „Największym wrogiem wiedzy nie jest ignorancja, tylko iluzja wiedzy”. Warto o tym pamiętać, słuchając na przykład polityków i niektórych ekonomistów.
 Na kilkanaście milionów złotych oszukali inwestorów członkowie gangu z Warszawy. Oferowali inwestycje w rynek walut Forex. Pieniądze wpłacane przez oszukane osoby trafiały na rachunki spółek, a następnie bez inwestowania transferowano je za granicę, m.in. do Hongkongu, Wielkiej Brytanii, Czech.
 Przybywa upraw winorośli, a polskie wina zdobywają większą popularność i szturmują coraz wyższe półki cenowe. Według najnowszych szacunków branży mamy już około 230 winnic – podała „Rzeczpospolita”.
Do rynkowego garnka zaglądał
Tomasz Miarecki