niedziela, 28 listopadaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Rynkowy bigos lipiec 2020

 Firma Cirque du Soleil, tworząca znane na całym świecie widowiska cyrkowe, złożyła wniosek o upadłość i masowo zwolni pracowników. Jak podał BIP, powodem bankructwa jest pandemia koronawirusa, przez którą zamknięto wszelkie spektakle. Do tego firma tonie w długach.

 W tym roku ranking zielonych miast miesięcznika „Forbes” otwiera Wrocław. Prowadzenie dały mu między innymi działania na rzecz rozwoju roślinności. Dostrzeżono akcję „Wrośnij we Wrocław” polegającą na upamiętnieniu narodzin dziecka poprzez zasadzenie przez rodziców pamiątkowego młodego drzewka.

 Co dziesiąta partia warzyw i owoców w sklepach sprawdzonych przez Inspekcję Handlową miała błędną informację
o kraju pochodzenia. Najgorzej wypadły Delikatesy Centrum, E.Leclerc i Intermarche.

 Kolejne firmy zapowiedziały, że nie będą wydawać pieniędzy na reklamy na platformach społecznościowych należących do Facebooka. Do akcji włączyli się m.in. Ford, BestBuy, Clorox, Adidas czy HP. Powodem jest tolerowanie dezinformacji.

 Według GUS ceny towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu 2020 r. w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosły o 3,3 proc.

 Australia zamierza przeznaczyć 1,35 mld dolarów australijskich (3,7 mld zł) w ciągu najbliższych dziesięciu lat na podniesienie poziomu bezpieczeństwa teleinformatycznego. Władze Australii przekonują, że bez cyberbezpieczeństwa nie ma możliwości rozwoju gospodarki i zabezpieczenia suwerenności.

 Barometr Nastrojów Konsumenckich GfK, czyli syntetyczny wskaźnik ilustrujący aktualne nastroje wśród polskich konsumentów, wyniósł w czerwcu –15,2 i był wyższy o 8 p.p. w stosunku do poprzedniego miesiąca. Barometr może przyjmować wartości od –100 do +100.

Do rynkowego garnka zaglądał

Damian Bukowiecki