niedziela, 21 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Rynkowy bigos lipiec 2017

  • Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w maju 2017 r. wyniosło 4390,99 zł – podał GUS.
  • Przedstawiciel Związku Zawodowego Celników powiedział, że w minionych latach nie wolno było poruszać sprawy paliw. Alarmujące informacje, że paliwa wjeżdżają do Polski i są sprzedawane bez VAT-u pozostawały bez reakcji przełożonych. Zdaniem związkowców, „część urzędników resortu finansów działała niejako w kooperacji z szarą strefą, tworzyli prawo, wytyczne i procedury tak, aby korzystały z tego grupy przestępcze”.
  • Im więcej informacji wychodzi na jaw, tym bardziej nasilają się ataki na działalność sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold. Media nieoficjalnie podały, że w ostatnim czasie do komisji wpłynął materiał dowodowy, który jest bardzo mocny, a dla niektórych porażający.
  • W ciągu ostatnich czterech miesięcy ubyło w Polsce 400 placówek bankowych. Banki gwałtownie zmniejszają sieć placówek. Powody? Cyfryzacja, fuzje banków, oszczędności.
  • Cristiano Ronaldo został oskarżony o oszukanie fiskusa na sumę 14,7 mln euro. Zawodnik Realu Madryt miał się dopuścić przestępstwa w latach 2011-14. Sam zapewnił, że jest niewinny.
  • Wiodąca francuska grupa konsumencka wydała ostrzeżenie dotyczące ponad tysiąca popularnych kosmetyków. Na czarnej liście znalazły się kosmetyki takich marek jak L’Oréal czy Head & Shoulders, ale również marki z segmentu luksusowego, takie jak Chanel, Dior czy Yves Saint Laurent.
  • McDonald’s zrezygnował ze sponsorowania igrzysk olimpijskich. Firma była jednym z 13 sponsorów głównych zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w 2018 r. oraz igrzysk letnich w Tokio w 2020 roku.

Do rynkowego garnka zaglądał

Tomasz Miarecki