poniedziałek, 22 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Rynkowy bigos lipiec 2016

 Podczas sześciodniowej wizyty w Nowym Jorku izraelski premier Benjamin Netanjahu wydał ponad 600 tysięcy dolarów z publicznych pieniędzy, w tym 1600 dolarów na… osobistego fryzjera.

 Monety euro Andory – po Watykanie, San Marino i Monako – dołączyły do grona najbardziej poszukiwanych przez numizmatyków i osiągają wysokie ceny. Za 1 i 2 eurocenty trzeba zapłacić około 50 euro.

 Google, Apple i Microsoft znalazły się na czele rankingu najcenniejszych marek na świecie, który przygotowuje koncern WPP, gigant branży reklamowej i public relation, razem z należącą do tej grupy firmą badawczą Millward Brown.

 W Neapolu mafia zarabiała, wymuszając od sklepów zakup pieczywa w swoich piekarniach. Policja aresztowała 24 członków Camorry.

 Po bliższym przyjrzeniu okazało się, że pieniądze z tzw. Planu Junckera (prawie 13 mld euro) mające pobudzić unijną gospodarkę zostały „wpompowane” przede wszystkim do dużych projektów infrastrukturalnych w najbogatszych państwach Unii Europejskiej. Kto ma, ten dostaje?

 Pewna firma z Denver wypuściła na rynek „wino” dla kotów. Produkowane jest na bazie kocimiętki i barwione sokiem z buraków.

 Czeski producent piwa Kozel patronuje specjalnej aplikacji na smartfony, dzięki której jest szansa na darmowe piwo. Są też (podobno) inne niespodzianki.

 Jak wynika z danych Międzynarodowej Federacji Robotów (IFR), na które powołał się Reuters, spadło zapotrzebowanie na roboty przemysłowe. Winny nie jest Brexit, ale Chińczycy i kłopoty na ich rynku.

 W czerwcu doszło do rekordowej w tym roku transakcji na rynku domen. Adres ksiegiwieczyste.pl został sprzedany za 13 tys. euro (ponad 56 tys. zł).

Do rynkowego garnka zaglądał

Arek Wieczorek