środa, 19 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Rynkowy bigos grudzień 2015

  • Niekontrolowane decyzje konsumenckie to prawie 70 proc. wszystkich zakupów. To w sklepie klient podejmuje 2/3 decyzji.
  • Z danych PharmaExpert wynika, że w październiku rynek farmaceutyczny zanotował sprzedaż na poziomie około 2,7 mld zł. Wartość sprzedaży na tym rynku wobec analogicznego okresu 2014 roku wzrosła o 146 mln zł, czyli o 5,7 proc.
  • Z ponad 400 krajowych spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych aż 61 zostało wpisanych do Krajowego Rejestru Długów. Ich łączne zadłużenie sięga niemal 9 mln zł – wynika ze statystyk KRD.
  • Raport „Global Outlook 2015” firmy DTZ wskazuje, że Warszawa zajmuje trzecie miejsce w Europie pod względem atrakcyjności lokalizacyjnej biur. Wyżej notowane są tylko Bruksela i Dublin.
  • 9 proc. Polaków deklaruje, że ma doświadczenie pracy w szarej strefie, przy czym w 54 proc. przypadków oznaczało to wypłatę części wynagrodzenia w sposób niezarejestrowany, a w 42 proc. – pracę najemną bez umowy – wynika z raportu „Shadow Economies in the Baltic Sea Region 2015”, w którego powstaniu uczestniczyło Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR).
  • Całkowitą abstynencję w ciągu ostatnich 12 miesięcy zadeklarowało prawie 28 proc. badanych Polaków.
  • Jak wynika z raportu Gemiusa, już co ósmy polski internauta i co czwarty klient sklepów internetowych robi zakupy za granicą. Klienci z Polski zapytani o nazwy zagranicznych serwisów i stron, na których zrobili zakupy najczęściej, wymieniają eBay, na drugim miejscu pojawia się Amazon, a na trzecim AliExpress.
  • Wrocławski sąd uznał, że kluby nocne Cocomo naruszyły dobre imię i renomę miasta Wrocław – i zakazał prowadzenia działalności gospodarczej tym klubom.

Do rynkowego garnka zaglądał

Tomasz Miarecki