środa, 28 wrześniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Rynkowy bigos czerwiec 2019

 Sprawa WGI Domu Maklerskiego była jedną z największych afer finansowych III RP. Sąd sprawę umorzył. Proces w sprawie WGI Domu Maklerskiego trwał 13 lat. Szefowie WGI w latach 2004-2006 mieli sprzeniewierzyć co najmniej 250 mln złotych.

 Oligarcha Ihor Kołomojski, określany jako patron nowego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, zaproponował mu odmówienie współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym oraz ogłoszenie niewypłacalności na wzór Grecji.

 Ceny złomu na rynkach światowych spadają. Maleje też sprzedaż wyrobów stalowych.

 Uff… Narodowy Fundusz Zdrowia wydłużył ważność Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Dla sporej części osób będzie ona ważna 3 lata, a nie jak dotąd 18 miesięcy.

 Nie będziemy przyjmować waluty euro, dopóki nie uzyskamy poziomu rozwoju gospodarczego co najmniej zbliżonego do Niemiec – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 Wartość nieopłaconych zobowiązań osób zgłoszonych do BIG InfoMonitor wynosi obecnie do 40,7 mld zł.

 Prawie 60 mln osób poszło w zeszłym roku w Polsce do kina, z czego prawie 10 proc. zrobił jeden film – „Kler”.

 Ponad 400 mld dolarów na inwestycje miało uczynić z Rosji piątą gospodarkę świata. Niestety, urzędnicy nie podejmują najlepszych decyzji inwestycyjnych i już widać, że efekty są dalekie od oczekiwań – podał Bloomberg.

 Francoise Bettencourt Meyers (spadkobierczyni firmy L’Oréal) to najbogatsza kobieta na świecie. Jej majątek wyceniany jest na 49,3 mld dolarów.

 Wykorzystując cudzą tożsamość, próbowano w I kwartale br. wyłudzić 1,1 tys. kredytów na łączną kwotę 63,3 mln zł – poinformował Związek Banków Polskich w 37. edycji raportu InfoDOK.

Do rynkowego garnka zaglądał

Damian Bukowiecki