-
W ciągu minionego ćwierćwiecza włoski Fiat zainwestował w Polsce 11,2 mld zł, a jego polska fabryka wyprodukowała prawie 8 mln aut.
-
W maju odnotowano wyraźną, w porównaniu z kwietniem, poprawę nastrojów konsumenckich – zarówno obecnych, jak i przyszłych – poinformował Główny Urząd Statystyczny.
-
Do 259 mld euro urosły roczne wydatki Europejczyków na dobra luksusowe, takie jak drogie torebki czy biżuteria – donosi Bain & Co. W kupowaniu drogich marek przodują Hiszpanie i Brytyjczycy.
-
„Liczba polskich pracowników sezonowych zatrudnionych w rolnictwie i ogrodnictwie spada” – podał holenderski portal omroepflevoland.nl. „Poziom życia w ich ojczyźnie mocno się podniósł, motywacja do wyjazdu za granicę, by szybko dużo zarobić, zmniejszyła się” – pisze redakcja. Holenderskie media alarmują, że tamtejsi przedsiębiorcy martwią się spadającym zainteresowaniem Polaków pracą w Holandii.
-
Bentley przygotował edycję limitowaną samochodów bazującą na modelu continental supersports. Koncern zaplanował, że w puli znajdą się zaledwie 24 egzemplarze.
-
Strefa euro to jest rozwiązanie korzystne dla najsilniejszego gospodarczo kraju, czyli Niemiec. Mówię to bez żadnych pretensji, zarzutów – gdyby wprowadzenie wspólnej waluty było korzystne dla Polski, zdecydowanie bym do tego dążył. Politycy niemieccy zachowują się w sposób właściwy i patriotyczny, powinniśmy ich naśladować. Ale naśladowanie patriotyzmu gospodarczego Niemców w realiach Polski oznacza, że powinniśmy się od strefy euro trzymać z daleka – mówił w Polskim Radiu 24 wicepremier Jarosław Gowin.
-
Politechnika Warszawska, krakowska AGH i Politechnika Wrocławska wypadły najlepiej w pierwszej edycji Rankingu Studiów Inżynierskich, przygotowanego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.
Do rynkowego garnka zaglądał
Damian Bukowiecki