wtorek, 26 październikaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Rynkowy bigos

Strażnicy kostarykańskiego więzienia w okolicy stolicy San Jose udaremnili przerzut telefonów komórkowych na teren największego zakładu penitencjarnego w kraju. Schwytanym przemytnikiem okazał się kot – podała agencja AFP. W 2015 roku strażnicy więzienia La Reforma zatrzymali gołębia, który dostarczał skazanym kokainę i marihuanę.

Według brazylijskiej agencji kosmicznej liczba pożarów lasów Amazonii wzrosła w tym roku o 84 procent. Tylko w ostatnim tygodniu sierpnia doszło do 10 tys. pożarów. Brazylia nie ma wystarczających sił i środków, by walczyć z ogniem. Gotowość do roztoczenia przez wojsko ochrony nad lasem deszczowym zadeklarował generał Edson Leal Pujol, zwierzchnik brazylijskiej armii.

Jak podał GUS, w pierwszym kwartale tego roku ceny mieszkań wzrosły o 8,1 proc. w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku.

W wieku 79 lat zmarł David Koch, filantrop wspomagający konserwatywne środowiska. Należał do najbogatszych ludzi na świecie. Był współwłaścicielem rodzinnej firmy Koch Industries. David Koch był znany z krytyki prezydentury Baracka Obamy. Miliarder nie popierał też Donalda Trumpa.

„Puls Biznesu” poinformował, że Polacy coraz częściej obstawiają wyniki wydarzeń sportowych u bukmacherów, a na pewno o wiele chętniej niż w poprzednich latach robią to u operatorów licencjonowanych, którzy odprowadzają podatki w Polsce. Przychody bukmacherów, działających legalnie, wzrosły w ubiegłym roku o 60 proc. (r/r) i osiągnęły 5,17 mld zł.

Jak podał dwutygodnik „Forbes”, Cristiano Ronaldo jest najbardziej wpływowym sportowcem w internecie. W pierwszym półroczu 2019 roku wywołał ponad 887 milionów interakcji (polubienia, liczba komentarzy i udostępnień) w mediach społecznościowych.

Do rynkowego garnka zaglądał

Arek Wieczorek