Od 1 kwietnia rząd postanowił podnieść podatki, likwidując zerową stawkę VAT na żywność.
Samorządy i inwestorzy apelują do resortu rozwoju i technologii o przesunięcie wejścia w życie przepisów przeciwdziałających patodeweloperce. Wszystko wskazuje na to, że anormalność w budownictwie mieszkaniowym jeszcze trochę potrwa.
„Barometr Polskiego Rynku Pracy” pokazuje, że od kilkunastu miesięcy wzrasta optymizm w polskich przedsiębiorstwach. Planuje się niewiele zwolnień. Rozważa się również nieznaczne podwyżki.
Po zmianach politycznych, do jakich doszło po ostatnich wyborach trwają walki o intratne posady w spółkach Skarbu Państwa. Rozpoczął się też wyścig o medialne stanowiska w tytułach wydawanych przez Polska Press.
Złoty cały czas się umacnia i jest najsilniejszy od czterech lat. To prawdopodobnie świetny czas na zrobienie walutowych zapasów.
Tzw. centralna ścieżka projekcji NBP zakłada, że przy przedłużeniu działań osłonowych inflacja w tym roku wyniesie 3 proc.
Cały czas toczą się prace nad zmianą stawki zdrowotnej dla przedsiębiorców, ale idą one dość opornie. Obecne rozwiązania są mocno krzywdzące i niesprawiedliwe.
Parlament Europejski brnie w absurdy związane z Zielonym Ładem. W pierwszej połowie marca przegłosował dyrektywę wykluczającą funkcjonowanie kotłów na paliwa kopalne, w tym kotłów gazowych. Wśród popierających znaleźli się europosłowie z Polski: Róża Thun, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz i Sylwia Spurek. Od głosu wstrzymały się Danuta Hubner i Magdalena Adamowicz.
Dyplom MBA z Collegium Humanum to temat nie tylko ważnych doniesień kryminalnych, ale również przeglądów samorządowych. Niestety, frukty w radach nadzorczych zrobiły sporo zamieszania.
Do rynkowego garnka zaglądał
Tomasz Miarecki