czwartek, 18 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Rynkowy bigos

 Rząd pracuje nad zmianami dotyczącymi wakacji kredytowych dla osób mających kredyty hipoteczne. Ich przedłużenie będzie kosztowało sektor bankowy około 2,5 mld zł. Takie są wstępne wyliczenia resortu finansów.

 Zielony Ład rodem z Brukseli jeszcze niedawno podobał się wszystkim wspierającym brukselskie „innowacje”. Dzisiaj wszyscy szukają winnego, szukając go oczywiście z daleka od własnych partyjnych konwentykli.

 Jak podaje serwis bankier.pl – powołując się na Kurpiowskie Bractwo Bratne – do Polski w ostatnich miesiącach wjechało około 10 tys. ton miodu z Ukrainy, produkowanego przez wielkie międzynarodowe koncerny. Miód ze Wschodu jest czterokrotnie tańszy od polskiego. Rodzinne gospodarstwa pszczelarskie w naszym kraju mogą zniknąć w ciągu roku. Tym bardziej, że na nasz rynek trafia również tani miód z Chin.

 We Wrocławiu działa jedynie siedem kiosków Ruch-u.

 Przedstawiony przez partię Polska 2050 projekt odpolitycznienia rad nadzorczych i zarządów spółek Skarbu Państwa nie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem wśród politycznych sojuszników pomysłodawców. Jednak polityka i pieniądze nie są sobie obce.

 W planach reformowania telewizji publicznej, nad którymi pracują m.in. posłowie pod kierunkiem Bogdana Zdrojewskiego (kiedyś samorządowiec, prezydent Wrocławia), poważnie mówi się o ograniczeniu liczby kanałów (teraz jest ich 21), ograniczeniu reklam (prezent dla stacji komercyjnych?) i zmianie zasad finansowania (m.in. pomysł powszechnej niewysokiej opłaty audiowizualnej).

 W styczniu liczba ofert pracy na największych branżowych portalach w Polsce zbliżyła się do ćwierć miliona. W stosunku do grudnia to wzrost o jedna trzecią.

Do rynkowego garnka zaglądał

Damian Bukowiecki