poniedziałek, 17 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Rynkowy bigos

Rząd w Holandii nakazał uniwersytetom wstrzymanie rekrutacji zagranicznych studentów. Jak podała „Rzeczpospolita”, powodem mają być przeciążenie wykładowców i problemy z zakwaterowaniem przyjezdnych.

Z badania przeprowadzonego przez IBRiS wynika, że najbardziej w 2023 roku obawiamy się problemów ekonomicznych. Aż 63,2 proc. pytanych wskazało, że kryzys gospodarczy i energetyczny się pogłębi.

Prawie sto procent ankietowanych domaga się pełnej przejrzystości w obsadzaniu spółek samorządowych (w tym ich rad nadzorczych) i znacznego ograniczenia wynagrodzeń w tych ciałach.

Cmentarz junikowski w Poznaniu to pierwsze miejsce w Polsce gdzie powstał las pamięci. To miejsce nowego typu pochówków, które ze względu na uniwersalistyczny charakter może się cieszyć dużym zainteresowaniem rodzin zmarłych.

„Fight Impunity” (Walka z bezkarnością), to pozarządowa organizacja założona m.in. przez urzędników Unii Europejskiej, której głównym zadaniem była działalność korupcyjna. Wtajemniczeni twierdzą, że to wierzchołek góry „lewego biznesu” niektórych eurokratów.

Do października WIG20 nosił niechlubne miano najgorszego giełdowego indeksu świata, ale dzięki jesiennemu odbiciu ograniczył całoroczne straty do 22%. To najgorszy rezultat od 7 lat.

Nie tylko warszawska giełda dostała baty w ostatnich miesiącach. W wielu miejscach taniały akcje i obligacje. Wygrzany ponad granice przyzwoitości Nasdaq spadł o prawie 32 proc., a S&P500 oddał 20 proc.

Powiększają się strefy płatnego parkowania w wielu miastach. Do portfeli zmotoryzowanych mieszkańców postanowili sięgnąć m.in. włodarze Warszawy i Wrocławia.

Jak informuje KRD, zaległości konsumentów i przedsiębiorców wobec gmin wzrosły do 14,7 mld zł.

Do rynkowego garnka zaglądał

Damian Bukowiecki