wtorek, 13 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Rynkowy bigos

W marcu – pierwszym miesiącu, kiedy koronawirusa stwierdzono w Polsce – w naszym kraju odnotowano w sumie 37 tys. zgonów – wynika z danych opublikowanych przez GUS. Dla porównania w marcach w trzech wcześniejszych latach zgonów było odpowiednio 34,1 tys., 40,7 tys. i 35,1 tys.

Grupę uczniów szkół średnich z województwa mazowieckiego zapytano o nazwisko przewodniczącego Rady Europejskiej. Na stu respondentów nikt nie wykazał się europejską wiedzą. Przypominamy więc, że na czele RE stoi Charles Michel.

W związku z pandemią COVID-19 Chiny mierzą się z największą falą globalnej niechęci od wydarzeń na placu Tiananmen w Pekinie w 1989 roku. Uaktywniły się więc chińskie think thanki przekonując, że chińska droga to dobra droga. Bezmyślne media łykają wszystko…

Francuski rząd ogłosił plan ratunkowy w wysokości 8 mld euro dla przemysłu samochodowego, który poważnie ucierpiał na skutek pandemii koronawirusa.

Taksówkarze boleśnie odczuli skutki pandemii – przewóz pasażerów zmalał o 70 proc., a zadłużenie branży na koniec kwietnia sięgnęło 119,5 mln zł – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Przeciętnie taksówkarz ma 25,8 tys. zł długu.

Analitycy Boston Consulting Group – która analizuje, jak zmieniają się zachowania konsumentów w wyniku kryzysu epidemiologicznego – uważają, że epidemia najbardziej dotknie rynek odzieży i dóbr luksusowych.

Plaże Grecji, Portugalii i polski Półwysep Helski znalazły się w rankingu miejsc najbezpieczniejszych do wypoczywania tego lata. Taką informację za European Best Destinations podała „Rzeczpospolita”.

Z powodu pandemii wartość udzielonych kredytów hipotecznych spadła w Polsce o jedną piątą.

Do rynkowego garnka zaglądał

Arek Wieczorek