wtorek, 25 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Rusza Wrocław Business Run

Organizatorzy Wrocław Business Run zapraszają do Parku Szczytnickiego. Właśnie tam, w najbliższą niedzielę 6 września o godzinie 10:30 wystartuje pierwsze wrocławskie wydanie charytatywnej imprezy biegowej, odbywającej się w tym samym czasie w 6 polskich miastach.

 

W tym roku Wrocław po raz pierwszy zasili grono miast wspierających podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty w ramach biegu Poland Business Run. Całe przedsięwzięcie ma przede wszystkim na celu zbieranie pieniędzy na zakup protez dla osób po amputacjach kończyn. Uczestnicy tegorocznej edycji imprezy pobiegną dla dwudziestoletniego Karola, który stracił nogę w wyniku wypadku komunikacyjnego. W stolicy Dolnego Śląska zarejestrowało się 750 chętnych do sztafetowej rywalizacji, która rozpocznie się w niedzielę, 6 września o godzinie 10:30. Wszystkie drużyny składać się będą z pięciu zawodników, a każdy z nich będzie miał do przebiegnięcia dystans 3,8 km. W tym samym czasie wystartują również zespoły zarejestrowane w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Łodzi. We Wrocławiu trasę wytyczono na obszarze Parku Szczytnickiego.

– Business Run to, jak sama nazwa wskazuje, w dużym stopniu sztafeta zespołów reprezentujących konkretne firmy. Bardzo nas jednak cieszy, że swój udział zgłosiły też po prostu grupy znajomych, którzy chcą w taki aktywny sposób pomóc potrzebującym. – mówi Bartosz Strożek, dyrektor firmy Luxoft wspierającej tegoroczną edycję – Oczywiście bardzo liczymy też na doping kibiców.

Lista zawodników jest już zamknięta, jednak organizatorzy przygotowali imprezy towarzyszące dla wszystkich zainteresowanych, którzy pojawią się w niedzielne przedpołudnie w okolicach Parku Szczytnickiego. Start: 10:30, więcej na wroclawbusinessrun.pl.