poniedziałek, 20 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Różewicz raz jeszcze

W czwartek, 24 kwietnia, zmarł we Wrocławiu Tadeusz Różewicz. Poeta, dramaturg, scenarzysta, którego nie trzeba nikomu średnio wykształconemu bliżej przedstawiać. Nie przez przypadek wielu mówiło o nim „noblista bez Nobla”. Dość wyjątkowe spotkanie z twórczością autora „Białego małżeństwa”, „Do piachu”, „Śmierci w starych dekoracjach” czeka nas w poniedziałek, 28 kwietnia.

W poniedziałek 28 kwietnia 2014 o godzinie 19:00 na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu wyświetlony zostanie film Elżbiety Sitek „Kartoteka rozrzucona. Próby”. To wyjątkowy zapis spotkań Tadeusza Różewicza z grupą aktorów, jakie odbywały się na Scenie Kameralnej między 17 listopada a 2 grudnia 1992 roku przy jednoczesnym udziale publiczności. W wyniku tego powstała „Kartoteka” będąca dekonstrukcją siebie samej, wynikła z wydarzeń na próbach, z przynoszonych przez Różewicza i aktorów fragmentów codzienności i tekstów. „Druga Kartoteka. Kartoteka rozrzucona.”
Po filmie odbędzie się spotkanie z aktorami biorącymi udział w próbach „Kartoteki rozrzuconej”, m.in. z Tomaszem Lulkiem, Elżbietą Czaplińską, Jadwigą Skupnik, Andrzejem Wilkiem oraz z Elżbietą Sitek, która 22 lata temu podjęła się realizacji telewizyjnej wydarzeń na Scenie Kameralnej. Rozmowę poprowadzi dyrektor teatru Krzysztof Mieszkowski.
Będzie to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć wybitnego pisarza w roli reżysera i spotkać się z aktorami, którzy z nim wówczas pracowali.
Wstęp wolny.