środa, 29 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Roman Potocki na czele Konwentu

W Miliczu odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego.

Najważniejszymi punktami walnego posiedzenia reprezentantów powiatów Dolnego Śląska były wybory władz Konwentu na lata 2015 – 2018 oraz wybór przedstawiciela województwa do Zarządu ZPP oraz zespołów przy KWRiST.
W spotkaniu udział wzięli między innymi wojewoda dolnośląski, Tomasz Smolarz oraz marszałek województwa dolnośląskiego, Cezary Przybylski.
Po wystąpieniach władz regionu przystąpiono do głosowania nad wyborem nowego przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Konwentu. Nowym przewodniczącym został wybrany Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego. W nowej kadencji funkcję wiceprzewodniczącego będzie sprawował Ryszard Raszkiewicz, starosta złotoryjski.
Podczas posiedzenia wybrano również przedstawiciela do Zarządu Związku Powiatów Polskich, został nim Sebastian Burdzy, starosta średzki.