środa, 17 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Reggae nad Odrą

Cztery festiwale na cztery pory roku to nowy pomysł na jeszcze mocniejsze rozruszanie kulturalne Brzegu, czytamy na portalu Gminy Brzeg. Całość rozpoczyna festiwal reggae.

Jak zapowiadają organizatorzy na brzeskiej imprezie pojawić się maja naprawdę świetni wykonawcy – zespoły i artyści godni najwyższych muzycznych laurów. Do tego zapowiadana jest także super atmosfera brzeskiego amfiteatru otoczonego malowniczym parkiem nad fosą, pozostałością pod umocnieniach średniowiecznego miasta. Oczywiście nie zabraknie gwiazdy reggae ostatnich miesięcy, czyli Kamila Bednarka z zespołem, który przecież nad Odrą w Brzegu uczył się, dorastał i stąd tak na dobrą sprawę wyruszył w muzyczny świat.

Brzeskie spotkanie z reggae wystartuje 24 sierpnia o godzinie 17, tak jak już wspomnieliśmy na terenie miejskiego amfiteatru.

– Music Camp Brzeg 2013 pod honorowym patronatem burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego będzie wydarzeniem, które zapisze się w tegorocznym kalendarzu najlepszych imprez plenerowych naszego regionu – prognozuje na łamach portalu www.brzeg.pl Jacek Ochmański, dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury, instytucji współorganizującej festiwal. Dodaje, że festiwal jest jednym z czterech podobnych przedsięwzięć artystycznych, jakie mają co roku odbywać się w Brzegu. Każdy z nich ma być poświęcony innej dziedzinie sztuki. Dlatego też swoje miejsce mają znaleźć również festiwale teatralno-taneczne, filmowe, plastyczno-fotograficzne oraz właśnie muzyczne. Music Camp w tym roku odbywa się pod hasłem muzyki reggae, gdzie głównodowodzącym muzycznie ma być Kamil Bednarek. W przyszłości natomiast mają gościć w Brzegu inne gatunki muzyczne.

Obecność festiwali na kulturalnej mapie propozycji Brzegu nie oznacza bynajmniej likwidacji dotychczasowej oferty w postaci Dni Księstwa Brzeskiego.

Wstęp na Music Camp będzie biletowany. Cena wejściówki to 5 zł od osoby.

W przyszłości festiwale będą organizowane na drugim niezwykle malowniczo położonym obiekcie miasta, czyli Przystani Turystycznej na Rzece Odrze.