niedziela, 29 styczniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Recykling i ochrona środowiska

W marcu 2023 roku w Kielcach odbędzie się kolejna edycja targów branży komunalnej. Podczas tej imprezy podpisywane są ważne umowy i porozumienia z międzynarodowymi organizacjami zrzeszającymi firmy zajmujące się m.in. ochroną środowiska.

W branży komunalnej przybywa nowoczesnych rozwiązań i specjalistycznego sprzętu m.in. do zmniejszania ilości odpadów, transportu czy odbioru śmieci. Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, które odbędą się od 8 do 9 marca 2023 roku w Kielcach, to okazja do poznania najnowszych rozwiązań branżowych i nawiązania kontaktów z potencjalnymi klientami oraz relacji biznesowych, które procentują w przyszłości. Szeroka oferta produktów i usług branży komunalnej prezentowana w jednym miejscu i czasie może stanowić inspirację dla biznesu.

W Targach EKOTECH biorą udział specjaliści z branży komunalnej, najlepsi producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami oraz producenci rozwiązań transportu odpadów czy usług związanych z segregowaniem śmieci. Wśród wystawców, którzy już dzisiaj zadeklarowali swoją obecność, nie brakuje firm oferujących nowoczesne rozwiązania technologiczne w zakresie gospodarowania odpadami. Są nimi: SANTRADE ze Stalowej Woli – dystrybutor maszyn, urządzeń i kompletnych systemów dla branż recyklingu, Legun Trading Company Tomasz Legun z Bielsko-Białej – oferująca innowacyjne maszyny recyklingowe oraz prasy do odpadów, a także Globtrak Polska z modułem komunalnym – inteligentnym systemem wywozu śmieci. Podczas targów będzie można zapoznać się z ofertą firmy ARTechnic, która zajmuje się gospodarką odpadami, w tym obrotem surowcami wtórnymi, Arbena – oferującą m.in. magazyny dla branży recyklingowej oraz ELJOT – wiodącym producentem i dostawcą detektorów i separatorów metali.

W spotkaniu branży komunalnej wezmą udział także instytucje wspierające projekty związane z ochroną środowiska i realizujące edukację ekologiczną – Ekolog i Ekorum z Poznania. Od wielu lat z Targami EKOTECH są również: Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu, firma AK NOVA oraz EKO-AUTO Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów – organizacje, które tworzą wydarzenia towarzyszące targom.

Samorządowcy, przedsiębiorcy oraz wszystkie osoby zainteresowane kwestiami gospodarowania odpadami komunalnymi w trakcie Targów EKOTECH będą mogli wziąć udział w branżowych spotkaniach: konferencjach, wykładach i warsztatach. W programie przyszłorocznego spotkania branży komunalnej oprócz cyklicznie organizowanych wydarzeń towarzyszących nie zabraknie spotkań, które odbędą się po raz pierwszy. Szczegóły podamy w kolejnych wydaniach „Gminy Polskiej”.

Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH towarzyszyć będą jubileuszowe Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX.

(imt)