sobota, 20 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Recital Ewy Vesin i Mischy Kozłowskiego

Stowarzyszenie im. Richarda Straussa i Stefa Kultury Wrocław zapraszają na wyjątkowe wydarzenie: recital Ewy Vesin i Mischy Kozłowskiego. Będzie to jedyna okazja, by w sezonie artystycznym 2023/2024 podziwiać Ewę Vesin w Polsce.

Ewa Vesin to jedna z polskich gwiazd operowych, które robią wielką karierę w teatrach europejskich: jej interpretacjami tytułowej partii Toski czy Turandot zachwycają się melomani w Hamburgu, Pradze, Düsseldorfie, Montpellier i Oslo. W Operze Rzymskiej artystka występowała w premierach Ognistego anioła Prokofiewa i Dialogach karmelitanek Poulenca, a na tegorocznym festiwalu St. Gallen debiutowała jako Maddalena w arcydziele Umberto Giordano Andrea Chenier. Artystka już wkrótce zaśpiewa też w jednym z najważniejszych teatrów operowych świata – brukselskim La Monnaie de Munt.

Ewa Vesin, która na co dzień mieszka we Wrocławiu i przez kilka lat związana była z Operą Wrocławską, jest również laureatką Wrocławskiej Nagrody Artystycznej 2022.

Mischa Kozłowski to pianista, solista i kameralista, doktor sztuki, który pracuje na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie i współpracuje z najlepszymi festiwalami i konkursami muzycznymi w Polsce, m.in. Międzynarodowym Konkursem Wokalnym im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów w Lublinie, gdzie poznał Ewę Vesin, dyrektor artystyczną tego projektu. Mischa Kozłowski koncertował w większości krajów Europy, a także w Izraelu, Tunezji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Japonii czy Chinach. Od lat regularnie nagrywa dla polskich i zagranicznych rozgłośni radiowych i telewizyjnych, a także często bierze udział w projektach łączących muzykę z filmem, teatrem, malarstwem i innymi dziedzinami sztuki.

Stowarzyszenie im. Richarda Straussa i Stefa Kultury Wrocław zapraszają na wyjątkowe wydarzenie: recital Ewy Vesin i Mischy Kozłowskiego. Będzie to jedyna okazja, by w sezonie artystycznym 2023/2024 podziwiać Ewę Vesin w Polsce.

Podczas koncertu w wykonaniu artystki usłyszymy najpiękniejsze arie werystyczne z oper m.in. Giacomo Pucciniego, Amilcare Ponchiellego, Pietra Mascagniego i Umberta Giordano. Nie zabraknie również Stanisława Moniuszki i jego Halki, pojawi się także Giuseppe Verdi. Na zróżnicowany i ambitny program instrumentalny składają się utworzy Józefa Wieniawskiego, Ferenca Liszta, Juliusza Zarębskiego, które na fortepianie wykona solo Mischa Kozłowski.

Koncert będzie już czwartym wydarzeniem z autorskiego cyklu Stowarzyszenia im. Richarda Straussa Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku.

Recital dofinansowany został ze środków Gminy Wrocław.

Śladami wielkich kompozytorów po Dolnym Śląsku – recital Ewy Vesin i Mischy Kozłowskiego

Koncert 23.11.2023 (czwartek), godz. 19.00

Strefa Kultury Wrocław – Impart Centrum

ul. Piłsudskiego 19

Bilety:

strefakultury.pl/kup-bilet