środa, 6 grudniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Radwanice: Spowolnienie? Na pewno nie tutaj!

W ubiegłej kadencji w gminie Radwanice działo się sporo, przede wszystkim w sferze inwestycyjnej i można by przypuszczać, że w tej kadencji nastąpi spowolnienie spowodowane zmęczeniem ludzkiego materiału. Nic bardziej mylnego – już bowiem od początku tego roku przed ambitnym radwanickim samorządem stoi mnóstwo istotnych zadań.

– Jestem bardzo zadowolony z tego, że nie zwalniamy i także w tym roku w sferze inwestycyjnej mamy do zrealizowania całkiem sporo, choć szkoda, że wyhamowuje możliwość pozyskiwania finansowych środków unijnych – uśmiecha się wójt Paweł Piwko. – Cóż, ta perspektywa unijna się kończy, lecz mam nadzieję, iż zostaną uruchomione pieniądze krajowe, ministerialne z budżetu państwa, z których będziemy mogli skorzystać i z których do tej pory korzystaliśmy. Zapewne te fundusze pomogą nam w realizacji zaplanowanych zadań, wykonywanych przez nas na rzecz mieszkańców naszej gminy.

A plany inwestycyjne gminy są bez wątpienia ambitne i niejeden samorząd mógłby Radwanicom pozazdrościć.

– Ostatnio nawet policzyłem, że opracowujemy bądź ukończyliśmy 80 dokumentacji projektowych, w zasadzie jest to nasz inwestycyjny plan na całą kadencję i mam nadzieję, że uda nam się wszystko zrealizować – mówi wójt Paweł Piwko. – Ważne też będzie zaakceptowanie tych projektów przez Radę Gminy Radwanice, bo niezmiernie istotne jest, aby nasza społeczność popierała plany samorządu i żebyśmy wspólnie byli zadowoleni z końcowych efektów wszystkich przedsięwzięć.

Do priorytetów gminy należy przede wszystkim wybudowanie – po trasie obwodnicy południowej – nowych osiedli, co jest priorytetem radwanickiego samorządu od ubiegłej kadencji.

– Wszystko idzie w dobrym kierunku, a najlepiej widać to po naszej największej miejscowości, stolicy gminy, Radwanicach, gdzie rozwój budownictwa jednorodzinnego sukcesywnie postępuje – podkreśla wójt Piwko. – Dzięki temu mamy nowych mieszkańców z okolicznych miast, m.in. z Głogowa i Polkowic, i trzeba się tylko z tego cieszyć, ponieważ jest tajemnicą poliszynela, że im w gminie więcej ludzi, tym jej rozwój jest dynamiczniejszy.
Gmina staje się bogatsza nie tylko pod względem finansowym, ale również intelektualnym. Zatem, konsekwentnie, budownictwo jednorodzinne i rozwój osadnictwa są dla naszego samorządu w dalszym ciągu priorytetem!

Dynamiczny i zrównoważony rozwój gminy Radwanice nie byłby w pełni możliwy, gdyby nie zgodna współpraca władz gminy z radnymi.

– Rada jest ambitna i nasza współpraca układa się bardzo dobrze – ocenia wójt – a od tego roku wspólnie się spotykamy na posiedzeniach komisji, abyśmy wszyscy wiedzieli o najważniejszych sprawach dotyczących gminy i naszych mieszkańców. Z tego współdziałania jestem bardzo zadowolony i oby tak działo się przez całą kadencję!

Wójt Paweł Piwko serdecznie zaprasza czytelników miesięcznika „Gmina Polska” na Dni Gminy Radwanice, które odbędą się 22 czerwca. Będzie moc atrakcji – gwiazda wieczoru Cleo i przede wszystkim zróżnicowana i kulturalna zabawa. A 25 sierpnia dożynki gminne, które corocznie cieszą się dużą popularnością.

HS

Urząd Gminy Radwanice
ul. Przemysłowa 17
59-160 Radwanice
tel. 76 831 14 78
fax 76 831 13 61
sekretariat@radwanice.pl
www.radwanice.pl