sobota, 22 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Radwanice: Duathlon na medal

W połowie maja odbyła się pierwsza edycja Duathlonu Radwanice. Było tak świetnie, że już zaplanowano kolejną za rok. Wstępna data to 7 maja 2023 roku.

Tegoroczny Duathlon Radwanice przeszedł do historii. Nie brakowało emocji. Było ściganie, wzruszenia, radość. Dopisała pogoda. Należą się gratulacje Tomaszowi Sakucie z wrocławskiego KS TMTeam, głównemu organizatorowi zawodów. Wsparcia udzielili też sportowi ambasadorowie imprezy: Jerzy Górski, Magdalena Gorzkowska, Krzysztof Augustyniak i Daniel Jakimiuk. Przede wszystkim jednak gratulacje należą się 318 osobom, które ukończyły wyścig. A łatwo nie było.Pierwsza edycja Duathlonu Radwanice już za nami Fot. Tomasz Miarecki

Duathlon to dyscyplina będąca jedną z odmian triathlonu. Duathlon składa się z biegu i jazdy na rowerze. Najczęściej, w formacie bieg, jazda na rowerze i bieg. W Radwanicach zawody odbyły się na dystansie classic (10km/40km/5km) i sprint (5km/20km/2,5km). Były też specjalne zawody dla najmłodszych w grupach wiekowych od 6 do 13 lat. Przed rozpoczęciem zawodów Jerzy Górski – polski triathlonista, mistrz świata w podwójnym Ironmanie z 3 września 1990 – przeprowadził rozgrzewkę. A potem… Oj działo się.Duathlon to dyscyplina będąca jedną z odmian triathlonu. Składa się z biegu i jazdy na rowerze Fot. Tomasz Miarecki

W classicu na podium stanęli: Daniel Jakimiuk ze Szklarskiej Poręby (1 godz. 44 min. 32 sek.), Konrad Imianowski z Sierakowa i Krzysztof Augustyniak z Polkowic. Wśród pań najlepsze były: Klaudia Petters z Pro Rowery Racin Team (2 godz. 1 min. 14 sek.) oraz Małgorzata Ryczko i Daria Trzaska z klubu Ania Halska Coaching. Wśród mieszkańców gminy Radwanice najlepsi w classicu to: Dawid Katulski, Adam Nyk, Wojciech Piwko

W sprincie najlepszymi okazali się: Kacper Kistowski z Poznania (51 min 14 sek.), Dominik Dańkowski z Wrocławia i Michał Nawracaj z Jawora. Wśród pań pierwszeństwo należało się: Zofii Kuriacie (1 godz. 31 sek.), Dorocie Andrzejewskiej i Milenie Sikorze.

Warto też wymienić najmłodszych uczestników. Tutaj dystans był dużo krótszy, ale emocje… Wśród zawodników w wieku 6-8 lat najlepsi to: Adam Kotas, Krzysztof Jacewicz, Jakub Dymek, Zuzanna Zub, Wiktoria Malewicz i Helena Szulczyńska. W grupie wiekowej 9-11 lat: Kryspin Błaszczak, Szymon Gajda, Szymon Sobiło, Natasza Szulczyńska, Zuzanna Hałkiewicz i Alicja Rychlik. Natomiast wśród mających 12-13 lat najszybsi to: Filip Andrzejewski, Emilia Kozaczkiewicz, Adam Depta, Gabriela Szombierska i Kornelia Szylko.

Pomysł na tę imprezę zrodził się już jakiś czas temu. Przygotowania rozpoczęły się w ubiegłym roku. A ponieważ bieganie i jazda na rowerze to popularne dyscypliny, to postawiliśmy właśnie na duathlon – mówi Paweł Piwko, wójt gminy Radwanice. – Jeśli chodzi o mnie, to bliższy jest mi rower. Postaram się jednak troszkę potrenować również bieganie i może w przyszłym roku też stanę na starcie drugiej edycji naszego duathlonu – dodaje.Paweł Piwko, wójt Radwanic i Jerzy Górski – polski triathlonista, mistrz świata w podwójnym Ironmanie z 1990 roku Fot. Tomasz Miarecki

mit (TS)