niedziela, 16 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Radosne święto w Namysłowie

Połowa czerwca to od wielu lat dla mieszkańców Namysłowa i okolicznych miejscowości czas świętowania. W tym roku Dni Namysłowa rozpoczną się w piątek 16 czerwca, a zakończą w niedzielę 18 czerwca.

Jak zawsze, tak i w tym roku podczas Dni Namysłowa nie zabraknie niespodzianek. Organizatorzy, którzy nad programem tego jedynego w swoim rodzaju święta miasta pracują już od miesięcy, zapewniają, że będzie kolorowo, radośnie, każdy – bez względu na wiek – znajdzie coś dla siebie.

Podobnie jak przed rokiem, imprezy związane z Dniami Namysłowa odbędą się na terenach zarządzanych przez Namysłowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz w Namysłowskim Ośrodku Kultury. Sporo dziać się będzie także w Rynku.
Całość rozpocznie się uroczystą sesją Rady Miejskiej (tam trochę niespodzianek, o których napisać jeszcze nie możemy), po której kolorowy pochód z orkiestrą i marżoretkami przejdzie na błonia.

Jak co roku, Namysłów gościć będzie bardzo wiele ciekawych osób, z których niektóre czują się już w tym uroczym mieście jak u siebie. Do takich należy bez wątpienia Irena Szewińska (przyjedzie razem z mężem i byłym trenerem Januszem Szewińskim), która między innymi na ubiegłorocznych Dniach Namysłowa pokazała fragment fotograficznej wystawy przedstawiającej „zabieganą damę” podczas zawodów, na treningach, ale także prywatnie. W tym roku wielokrotna mistrzyni na pewno znajdzie czas na spotkania z młodzieżą. Będzie także honorowym starterem podczas biegu im. Kazimierza Klimaszewskiego – wspaniałego maratończyka, trenera wybitnych sportowców ziemi namysłowskiej.

Sportowe i okołosportowe wydarzenia Dni Namysłowa to także udział w nich Władysława Kozakiewicza, wielokrotnego rekordzisty świata i mistrza olimpijskiego w skoku o tyczce. Na pewno nie zabraknie okazji do rozmów z tym znakomitym sportowcem. Będzie też możliwość kupienia jego książek. O jednej z nich recenzenci pisali: „Życie Władysława Kozakiewicza, mistrza olimpijskiego w skoku o tyczce, który ‘pokazał Ruskim ten gest’, to opowieść o tym, jak spełnione marzenia małego urwisa spod Wilna stają się częścią historii narodu. Momentami przejmująca, gdzie indziej zanurzona w soczystym humorze, często skłaniająca do refleksji historia. Taka, którą sam chciałbyś przeżyć”.

Dni Namysłowa to także, jak co roku, cała masa koncertów. Na pewno będą rytmy folkowe. Nie zabraknie mocnego uderzenia. Coś dla siebie znajdą też bardzo liczni w Namysłowie miłośnicy kresowej muzyki.

Wśród wielu artystycznych wydarzeń wymieńmy w tym miejscu choćby kilka. Na pewno warto będzie wysłuchać koncertu piosenek Agnieszki Osieckiej. Nie zabraknie Patryka Dybki, który w Namysłowie ma całe grono fanów. Pojawi się Michał Szpak. Zagra Varius Manx. Zaśpiewa też Natalia Lubrano.

Lubiący humor coś dla siebie na pewno znajdą podczas spotkania z kabaretem firmowanym przez Cezarego Pazurę. Czekając na jego namysłowski występ, może warto zajrzeć do wirtualnego świata, w którym Cezary Pazura idealnie odnalazł się w stworzonej dla niego roli youtubera „wujka Czarka” – jego kanał znajduje się w czołówce najbardziej dynamicznie rozwijających się kanałów na YouTube.

(tomi)