niedziela, 14 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Ptasi zlot

Chcesz zobaczyć rude łoszaki stawiające pierwsze kroki na niepewnym, bagiennym gruncie pod czujnym okiem mamy? A może odważysz się na nocną wyprawę na bagna – posłuchać, co w trawie piszczy – oraz derka, chrząka, ryczy i straszy?

W czerwcu nowe pokolenie ptaków wkracza w dorosłość. Zobacz jak ptasie nastolatki lecą w nowy, nieznany świat!  To również najlepszy moment aby sfotografować poranną rosę na skrzydłach zaspanej jeszcze ważki lub … wykąpać się w Biebrzy razem ze Szczęśliwymi Krowami spod Brzostowa.
 
Jeśli szkoda Ci czasu na sen w najkrótsze noce w roku przyleć na Trzeci Zlot Klubu Ptaków Polskkich. To będzie wyjątkowy Festiwal Przyrody. W Programie: wycieczki po biebrzańskich bagnach z najlepszymi przewodnikami. Spływy kajakowe po rzece. Pokazy filmów, prezentacje, dyskusje i spotkania – m.in. Marcin Popkiewicz zmotywuje nas do świadomego spojrzenia na naszą rzeczywistość w prezentacji „Świat na rozdrożu”. W kultowej już  prezentacji „Cztery Wesela i Pogrzeb” opowiemy o tym, jak kochają się ptaki nad Biebrzą (i nie tylko). Będą też prezentacje o ptakach rzadkich i zagrożonych oraz „Miasto na pTAK!”. Rodzinne warsztaty edukacyjne „Wyżej, szybciej, dalej” . Warsztaty rękodzieła artystycznego, warsztaty fotograficzne i malarskie. Specjalnie dla zawodowców oraz wszystkich społeczników i zaangażowanych – praktyczne warsztaty tworzenia kampanii społecznych pt. „Komunikacja dla Przyrody”. A dodatkowo koncert Kapeli Ze Wsi Warszawa. Nie zapomnimy też o sobótkowym ognisku – ani o 20-tych urodzinach jedynego w swoim rodzaju Biebrzańskiego Parku Narodowego. Nie zabraknie też pysznych, regionalnych, jarskich potraw.

 Przez trzy dni będziemy świętować Przyrodę – dzielić się wspólną pasją i rozwijać naszą wiedzę i kreatywność. Wszystko w otoczeniu magicznych bagien biebrzańskich – i w niepowtarzalnej atmosferze na pTAK!
Więcej na www.jestemnaptak.pl. Zgłoszenia przyjmuje Ewa Stróżniak, pod numerem tel.: 887747737 lub pod adresem: ewa.strozniak@ptakipolskie.pl
Ilość miejsc ograniczona. Wszystkie atrakcje Zlotu są wolne od opłat.