piątek, 20 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Produkt lokalny – najlepszy!

Kolejny, XII już Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego przed nami – spotkamy się na nim 16 grudnia.

XII Festiwal jest zwieńczeniem naszych działań związanych z kreowaniem i promocją Ślężańskiego Produktu Lokalnego. W roku bieżącym na rynku lokalnym pojawiło się zapowiadane wcześniej piwo z dwóch browarów restauracyjnych dofinansowanych z naszych dotacji. Region nasz, który słynął niegdyś z doskonałego piwa, znowu zyskuje sławę dzięki trunkom z trzech lokalnych browarów.

Na Festiwalu wręczać będziemy certyfikaty za nowe piwa, miody i produkty pszczelarskie oraz za doskonałą garmażerkę wytwarzaną w małej lokalnej firmie. Nasze działania związane z produktem prowadziliśmy pod hasłem „Kupuj lokalnie. Lokalne jest lepsze”.

Natomiast „Kooperatywa 124” ostatnie swoje działania prowadziła pod hasłem „LOKALNIE POD CHOINKĄ”. To akcja mająca na celu przemyślane zakupy. Nie te z krańców świata, lecz od sąsiada. Nie te, które powiększą stertę niepotrzebnych rupieci, ale te, których będziemy używać z szacunkiem, bo wyszły spod rąk artysty rękodzielnika tuż, tuż, za miedzą. Jeśli świąteczne smakołyki, to te rzemieślnicze i naturalne, a nie z taśm produkcyjnych pakowanych w tony plastiku lub aluminium.

LOKALNIE POD CHOINKĄ to świadome świąteczne zakupy.

LOKALNIE POD CHOINKĄ to budowanie wspólnoty i dbałość o środowisko.

LOKALNIE POD CHOINKĄ to wspieranie rzemieślników i producentów naturalnej, nieprzetworzonej żywności.

„Kooperatywa 124” wzbogaciła swoją akcję o jeszcze jeden ważny element – u nich, na Targu Ziemi, zakupione produkty pakuje się w naturalne torby płócienne lub w papier. Chcielibyśmy wszyscy wprowadzić modę na pakowanie zakupów w torby wielokrotnego użytku. To będzie taka nasza mała cegiełka w działania chroniące środowisko.

A na naszym Festiwalu znajdziecie Państwo pyszną, prawdziwą żywność, pachnącą i smaczną. Wędliny i sery, chleb bez polepszaczy, za to na zakwasie. Kiszonki, ciasta, ciastka, miody, naturalne soki i przetwory. I wspaniałe wyroby rzemieślnicze, rękodzielnicze i artystyczne. Festiwal to szansa na świąteczne zakupy.

Gościć też będziemy największy w Polsce sklep i wypożyczalnię gier planszowych. W trakcie imprezy będzie można pograć z rodziną lub przyjaciółmi w gry, których jeszcze nie znacie. Gry planszowe to rekomendowane przez nas prezenty pod choinkę. Gra planszowa to szansa na wspólną zabawę z udziałem całej rodziny.

W trakcie Festiwalu przeprowadzone będą dwa konkursy:

• na Najpiękniejszą ozdobę świąteczną

• na Najsmaczniejszą potrawę wigilijną i świąteczną.

Impreza nasza ma być wstępem do wspaniałych, rodzinnych świąt. Będziemy przypominać o obrzędach i zwyczajach odchodzących w niepamięć. Festiwal to cudowna atmosfera i zapach świąt. O atmosferę zadba także nasza czarodziejka Małgosia, która ze Śnieżynką Julcią pomogą zatrzymać te ulotne chwile w pięknej świątecznej i bajkowej aranżacji oraz uwiecznić je na fotografii. Studio Fotograficzne czynne będzie przez cały czas trwania Festiwalu.

A na zakończenie, tradycyjnie już zapraszamy na JASEŁKA przygotowane przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 w Sobótce. Bieżące informacje o Festiwalu znajdziecie Państwo na naszej stronie na Facebooku.

Zapraszamy 16 grudnia!