wtorek, 5 marcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Poznać tajniki giełdy (i nie tylko)

W tym tygodniu rozpoczęła się kampania wizerunkowa polskiego rynku kapitałowego, a w szczególności rynku giełdowego.

Celem kampanii jest podkreślenie ogromnej roli, jaką od ponad dwóch dekad odgrywa polski publiczny rynek kapitałowy w procesie transformacji ustrojowej i rozwoju gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Partnerem kampanii jest Miasto Stołeczne Warszawa.

„Od 23 lat napędzamy polską gospodarkę” to jedno z haseł kampanii, która ma dotrzeć głównie do osób na co dzień niezwiązanych z rynkiem kapitałowym i nieinteresujących się sprawami ekonomii, czy gospodarki. Kampania ma pomóc w uświadomieniu, że podstawową funkcją giełdy jest finansowanie rozwoju gospodarczego, alokacja kapitału i wycena przedsiębiorstw. To też wskazanie, że myśląc o swojej przyszłości warto rozważyć inwestowanie w instrumenty rynku kapitałowego.

– Przez 23 lata GPW stała się największym i najsilniejszym parkietem Europy Środkowo-Wschodniej. Byliśmy i wciąż jesteśmy motorem polskiej gospodarki, która rozkwitała m.in. dzięki intensywnemu rozwojowi rynku kapitałowego. Poprzez kampanię chcemy mocniej zaistnieć w świadomości Polaków i pokazać, że byliśmy i nadal będziemy ważną częścią budowania nowoczesnej Polski – mówi Adam Maciejewski, prezes zarządu GPW. (IN)