czwartek, 30 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Pozdrowienia dla Rewala

Gmina Rewal to jeden z najpopularniejszych rejonów turystycznych w całej Polsce, odwiedzany rokrocznie przez ponad 750 tys.turystów z kraju i zagranicy.

Wybrzeże rewalskie doceniane jest przede wszystkim przez wzgląd na warunki naturalne, które czynią z niego miejsce doskonałe zarówno na letni jak i zimowy wypoczynek.  Wysokie klify łagodnie przechodzące w wydmy, sosnowe lasy, bogate w jod powietrze oraz złote, piaszczyste plaże to bezsprzecznie największe atuty gminy Rewal. Wszystko to uwieczniane jest na kartkach pocztowych wysyłanych w różne strony Polski, a nawet całego świata. Kolorowych pocztówek i tradycyjnego znaczka pocztowego nie wyparł nawet internet.

Codziennie drogą lądową i powietrzną wędrują miliony kartek dla bliskich i przyjaciół, a na nich poza pozdrowieniami i wrażeniami z podróży najpiękniejsze zabytki, magiczne krajobrazy, a niekiedy zabawne rysunki. Kartki to sposób na zatrzymanie pięknych wspomnień, ale i wyrażenie tęsknoty i sympatii za ważnymi ludźmi i miejscami.

Pracownicy promocji gminy Rewal wiedzą, że dla wielu ludzi gmina Rewal jest właśnie takim ważnym miejscem do którego wracają z radością i za którym tęsknią kiedy nadchodzi czas wyjazdu. Z miejscowości gminy wysyłane są tony pocztówek, pokazujących najpiękniejsze jej zakątki. – Chcielibyśmy, aby kartki z pozdrowieniami trafiły także do nas – mówi dyrektor GOK Ewa Kubalica. – Nie tylko od przyjaciół naszej gminy odwiedzających nas od lat, ale również od wszystkich tych, którzy jeszcze u nas nie byli.

Powstał więc pomysł aby zgromadzić jak największą liczbę pocztówek z najróżniejszych zakątków Polski i całego świata z pozdrowieniami dla gminy Rewal  i jej miejscowości. Kartki można wysyłać do 10 czerwca 2014 r. Co miesiąc odbywać się będzie losowanie, w którym wyłonione zostaną trzy osoby nagrodzone gadżetami. 10 czerwca miejsce będzie miało wielkie losowanie nagrody głównej czyli weekendowych wczasów w gminie Rewal dla dwóch osób. (inf)