piątek, 14 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Polsko-Niemiecka Fabryka Dźwięku

Międzynarodowy projekt „Polsko-Niemiecka fabryka Dźwięku” realizowany przez Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu ma na celu promocję muzyki współczesnej oraz promocję polskich i niemieckich kompozytorów.

Zwieńczeniem tego zadania są koncerty we Wrocławiu i Essen, prezentujące bardzo wysoki poziom nie tylko artystyczny, ale także technologiczny. Koncertom towarzyszyć będą nowoczesne prezentacje multimedialne oraz choreografie. Wykonane zostaną nowe kompozycje i opracowania autorstwa: Michaela Beila (Kolonia), Dirka Reitha, Güntera Steinke, Thomasa Neuhausa (Essen), Pawła Hendricha  i  Sebastiana Ładyżyńskiego (Wrocław).

Do wykonania tych utworów zostali zaproszeni niemieccy muzycy oraz SOUND FACTORY ORCHESTRA – skupiająca utalentowanych młodych muzyków, rozpoczynających karierę zawodową. Orkiestra pod dyrekcją Roberta Kurdybachy jako jedyna w Polsce zajmuje się profesjonalnym wykonawstwem muzyki współczesnej.

Orkiestra wystąpi 23 maja w Essen – (Institut für Computermusik und Elektronische Medien Essen (Folkwang Universitat der Kunst), a w poniedziałek 26 maja w Sali koncertowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Program Koncertu godz. 19

Mark Andre- „…hoc…” na wiolonczelę i live electronic

Paweł Hendrich- „Drovorb” na klarnet, waltornię, fortepian, skrzypce, altówkę, wiolonczelę  i komputer

Franz Martin Olbrisch- „coupures de temps…” na flet, klarnet, skrzypce, altówkę, wiolonczelę, perkusję i live electronic

Michael Beil- „Exit to enter” na flet, klarnet, perkusję, fortepian, skrzypce, wiolonczelę live-video i audio

Dirk Reith, Thomas Neuhaus, Günter Steinke- „Essener Trilogie” na zespół instrumentów i live-electronic

Sebastian Ładyżyński- „Inspirations” na orkiestrę i komputer

Vladimir Vlaev- Koncert na keyboard, 13 instrumentów smyczkowych i komputer

 

Anna Marszałek – wiolonczela

Marcin Grabosz- keyboard

Sebastian Ładyżyński, Vladimir Vlaev-komputer, realizacja dźwięku

Sound Factory Orchestra