niedziela, 26 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Polskie spółki wśród nominowanych

Alumetal, Livechat Software i Selvita zostały zakwalifikowane do finału konkursu „European Small and Mid-Cap Awards”. Spółki zgłoszone do konkursu przez GPW są jedynymi przedsiębiorstwami z regionu CEE, które zostały nominowane do nagród.

 

Aż trzy spośród spółek zgłoszonych przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie do udziału w konkursie „European Small and Mid-Cap Awards” organizowanym przez FESE (Federation of European Securities Exchanges) oraz European Issuers we współpracy z Komisją Europejską zostały zakwalifikowane do krótkiej listy 12 firm nominowanych do nagród w czterech kategoriach.

Polskie spółki otrzymały nominację w trzech kategoriach:

Alumetal- Best New Listed Company 

LiveChat Software – Most Internationally-Minded Newcomer 2015 

• Selvita – Rising Star 2015

Reprezentanci emitentów notowanych na warszawskiej giełdzie to jedyne spółki z krajów Europy Środkowo-Wschodniej nominowane do nagród.

European Small and Mid-Cap Awards są przyznawane już po raz trzeci. Ich celem jest promocja najlepszych praktyk i sukcesów firm notowanych na europejskich giełdach. Nagrody mają promować najdynamiczniej rozwijające się małe i średnie europejskie spółki giełdowe oraz zachęcać takie firmy do finansowania swojej działalności poprzez rynki kapitałowe. Małe i średnie spółki mają bowiem kluczowe znaczenie dla ożywienia europejskiej gospodarki i wzmocnienia jej konkurencyjności Do konkursu zakwalifikowały się spółki, które przeprowadziły IPO, czyli pierwszą publiczną emisję akcji w latach 2013-2014. Dodatkowo kapitalizacja zgłaszanych do konkursu spółek w dniu ich debiutu giełdowego nie mogła przekraczać 1 mld EUR.

O finalnym wyborze w poszczególnych kategoriach zadecyduje niezależne jury składające się z przedstawicieli mediów, środowisk akademickich, europejskiego biznesu oraz firm asset management. Zwycięzcy w każdej z czterech kategorii zostaną ogłoszeni podczas uroczystości wręczenia nagród, która odbędzie się 9 grudnia 2015 w Brukseli.

Lista wszystkich zakwalifikowanych spółek: http://fese.eu/european-small-and-mid-cap-awards-2015