środa, 19 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Polanica – Zdrój Muzyki

Teatr Zdrojowy – Centrum Kultury i Promocji w Polanicy Zdroju i wrocławskie Stowarzyszenie im. Richarda Straussa zapraszają na pierwszy koncert z nowego cyklu „Polanica-Zdrój Muzyki”, w ramach którego w zabytkowym Teatrze Zdrojowym wybudowanym w 1925 odbywać się będą wydarzenia artystyczno-edukacyjne wprowadzające gości w bogaty świat muzyki klasycznej w wysokiej klasy wykonaniu.

Przepiękne okoliczności kurortu, w którym niegdyś śpiewali wybitni wokaliści i grały najlepsze orkiestry prowadzone przez sławnych dyrygentów, są pretekstem do rozpoczęcia kolejnej muzycznej przygody .

Do pierwszego koncertu zaproszony został wrocławski Kwartet Pakamera, który zaprezentuje autorski program muzyki filmowej. Ten zespół muzyki klasycznej powstał z fascynacji kinem i rolą, jaką w filmie odgrywa muzyka. Tworzą go artystki-instrumentalistki na stałe związane z Narodowym Forum Muzyki. Jako członkowie Orkiestry NFM Leopoldinum współpracują z wybitnymi postaciami sceny muzycznej oraz regularnie koncertują w ramach prestiżowych festiwali w kraju i zagranicą. Muzycy mają też w swoim dorobku wiele nagrań dla potrzeb kina, teatru i telewizji oraz gościnne występy na płytach artystów polskiej sceny rozrywkowej.

Projekt zespołu Pakamera: Muzyka z ekranu prezentuje utwory pochodzące ze znanych i uwielbianych przez wszystkie pokolenia filmów i seriali w oryginalnych aranżacjach muzyków kwartetu. Program ten cieszy się dużym uznaniem publiczności, był wielokrotnie prezentowany w Filharmonii Wrocławskiej, Narodowym Forum Muzyki oraz podczas polskich festiwali filmowych.

Już 9 września o godzinie 19 w Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdroju zabrzmią melodie m.in. z: „Ojca Chrzestnego”, „Indiany Jonesa”, „Rocky’ego”, „07 zgłoś się”, „Polskich dróg” i „Skrzypka na dachu”. Podczas koncertu publiczność wysłucha również ciekawych anegdot na temat świata kinematografii, które ubarwią to wyjątkowe wydarzenie.

_________________________________________________________________________

Muzyka z ekranu – Kwartet Pakamera

9 września 2017, g. 19

Teatr Zdrojowy w Polanicy Zdroju