niedziela, 14 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Pokochać książki

Od sześciu lat Białystok znajduje się w gronie prestiżowych miast w Polsce, które organizują targi książki.

Atutem białostockich targów jest znakomita lokalizacja imprez targowych, a także fakt, że to jedyne targi książki w północno-wschodniej Polsce. Wydawcy mają więc niepowtarzalną szansę, aby swoją ofertę zaprezentować w tej części kraju. W roku ubiegłym na targi książki do Białegostoku przyjechało 80 czołowych wydawnictw, a targi odwiedziło ok. 20 tysięcy Podlasian. W tym roku (od 21 do 23 kwietnia) impreza będzie nie mniej okazała. Targi książki w Białymstoku zyskały też status imprezy międzynarodowej, bowiem w targach – tak jak w roku ubiegłym – poza wydawnictwami polskimi, udział wezmą także wydawnictwa i autorzy z Białorusi.

VI Międzynarodowym Targom Książki w Białymstoku towarzyszyć będzie, tak jak w latach poprzednich, festiwal literacki „Na pograniczu kultur”, w ramach którego odbędą się liczne warsztaty dla dzieci, warsztaty literackie, spotkania autorskie z wybitnymi pisarzami i ogólnopolskie premiery książek. W ubiegłym roku w ramach festiwalu odbyło się m.in. 28 spotkań pisarzy z publicznością, a udział w nich wzięło prawie 2 tys. widzów i uczestników warsztatów.

(pras)