sobota, 22 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Pogodny Zakład Nagród i Kar

„Nadszedł czas, kiedy możemy powrócić do działania i otworzyć dla słuchaczy (i widzów) Narodowe Forum Muzyki”, poinformowali nas przedstawiciele wrocławskiej placówki. Poza koncertami kończącymi sezon warto do NFM przyjść także na wystawę malarstwa.

Wystawę malarstwa Eugeniusza Józefowskiego „Pogodny Zakład Nagród i Kar, czyli zapisy wizualne codzienności” można oglądać od 8 czerwca do 30 września w foyer NFM, na I i II piętrze. „Pogodny Zakład Nagród i Kar” to nazwa projektu z gatunku warsztatów prowadzonych przez autora z samym sobą. Wyraża ona najpełniej określony sposób funkcjonowania tego artysty, uobecniany każdego dnia w podejmowanej przez niego aktywności. Ta idea o lekko ironicznym zabarwieniu, sygnalizowanym już w samym tytule, narodziła się w związku z refleksjami dotyczącymi życia zawodowego i po dziewiętnastu latach mieszkania na wsi.

Warto odwiedzić NFM, by osobiście zanurzyć się w sztuce i nacieszyć oczy niesamowicie energetycznym malarstwem.

Fot. Karol Sokołowski