sobota, 22 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Podgórzyn: Potrafię zadbać o nasze wspólne sprawy

Rozmowa z Markiem Piwowarskim, kandydatem na wójta gminy Podgórzyn

Będzie się pan ubiegał o stanowisko wójta gminy Podgórzyn…

Marek Piwowarski
Marek Piwowarski

– …bowiem właśnie z tą gminą związałem swoje życie prywatne i zdecydowaną większość życia zawodowego. Tutaj mieszkają moi najbliżsi i z tym miejscem na ziemi związany jestem na dobre i na złe. Ponadto pragnę, aby nadal mieszkały tu moje dzieci, ich koleżanki i koledzy, sąsiedzi i moje wnuki.

Czym zajmie się pan przede wszystkim, jeśli zostanie pan wójtem gminy Podgórzyn?

Będę chciał zaprosić turystów do częstszego odwiedzania naszej gminy, ponadto zadbamy o dobrą infrastrukturę, estetykę, miłe otoczenie i zależy mi, aby gmina Podgórzyn była bezpieczna, rozwijała się na zasadzie zrównoważonego rozwoju i stale piękniała.

Był pan wcześniej zastępcą wójta gminy Podgórzyn. Jak w tym czasie wzbogacana była infrastruktura gminy?

Podczas gdy byłem zastępcą wójta, uczestniczyłem w realizacji wielu zadań, w tym: kompleksowym remoncie obiektów szkolnych w Miłkowicach, Ścięgnach i Sosnówce, remontach klubu „Ekran” w Miłkowie, 13-tki w Podgórzynie, Schroniska Młodzieżowego w Staniszowie i budowie świetlicy w Marczycach, budowie 17 km dróg gminnych i remontach mostów, instalowaniu 170 nowych punktów świetlnych, budowie trzech boisk „orlików” i remoncie boiska w Podgórzynie, budowie placów zabaw w Miłkowie i Podgórzynie, budowie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Sosnówce, budowie kaplicy cmentarnej w Ścięgnach, doposażeniu jednostek OSP, turystycznym zagospodarowaniu terenu przy Wodospadzie Podgórnej, zabezpieczeniu ruin kościoła poewangelickiego w Miłkowie i realizacji projektów społecznych na rzecz placówek oświatowych, GOPS i na rzecz pomocy osobom bezrobotnym.

Zna pan zatem świetnie gminę i jej potrzeby.

Oczywiście, że tak! Znam dobrze mieszkańców naszej gminy, ich radości, troski i oczekiwania i wiem, z jakimi problemami się zmagają w swoim codziennym życiu. Cenię sobie ład i porządek, a ponadto szanuję tradycje rodzinne, historyczne i kulturowe. Mam wieloletnie doświadczenie zawodowe, które wraz z moimi kwalifikacjami zawodowymi i znajomością specyfiki gminy są świetnym potencjałem, który pozwoli mi skutecznie pracować na rzecz rozwoju gminy Podgórzyn. Bez fałszywej skromności mogę powiedzieć, że jestem do tego dobrze przygotowany merytorycznie, mam potrzebny do tego zapał oraz sporo sił i energii. Nie jestem biznesmenem ani politykiem – jestem samorządowcem, który potrafi zadbać o nasze wspólne sprawy, o sprawy gminy Podgórzyn.

Rozmawiał Sławomir Grymin

www.marekpiwowarski.pl

 

Marek Piwowarski

Ma 53 lata, jest mieszkańcem Zachełmia. Wykształcenie wyższe, ukończył studia polonistyczne w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze i Studia Podyplomowe „Akademia Liderów Samorządowych” w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. W latach 1987-2014 pracował w Urzędzie Gminy Podgórzyn. Jego wielką pasją są góry, przyroda i muzyka. A nową wielką miłością wnuczka, która przyszła na świat przed kilkoma tygodniami.