czwartek, 30 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Pobiegli dla Karola

745 uczestników, pięcioosobowe drużyny, prawie cztery kilometry do przebiegnięcia dla każdego zawodnika, jeden nadrzędny cel: pomaganie! W minioną niedzielę wrocławianie pierwszy raz pobiegli w charytatywnej sztafecie organizowanej dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

 

Ten wrocławski debiut w wydarzeniu z cyklu Poland Business Run spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem lokalnych przedsiębiorstw – drużyny były zarejestrowane już na dwa tygodnie przed biegiem. 6 września o godzinie 10:30 na linii startu we wrocławskim Parku Szczytnickim stanęło w sumie 745 uczestników reprezentujących zarówno wspomniane firmy, jak i nieformalne grupy znajomych. Wszyscy pobiegli w ramach pięcioosobowych sztafet, a najlepsza okazała się drużyna z numerem 103 – CREDIT SUISSE SP. Z O.O. z wiele mówiącą nazwą „JESZCZE SIĘ ZMIENI” która osiągnęła świetny wynik 01:13:56. Jednak prawdziwym zwycięzcą jest oczywiście dwudziestoletni Karol, tegoroczny beneficjent wrocławskiego biegu. Dzięki uiszczonym przez drużyny opłatom startowym oraz funduszom pozyskanym w ramach towarzyszącej biegowi akcji – Pomagam Bardziej, Wrocław Business Run uzbierał 47017 złotych, przeznaczonych na zakup protezy dla niego. Karol uległ w ubiegłym roku wypadkowi, po którym trzeba było amputować mu nogę. Przeszedł szereg operacji, a teraz jest w trakcie mozolnej rehabilitacji.

Dolnośląska impreza była jednym z wydań ogólnopolskiej akcji (Poland Business Run), odbywającej się równolegle w 6 miastach. Łączna kwota zebrana dla beneficjentów wynosi więc znacznie więcej, tzn. prawie 1 000 000 zł

– Zdrowa rywalizacja, integracja, świetna zabawa, a przede wszystkim szczytny cel. Cieszymy się bardzo, że Wrocław stał się jednym z organizatorów Business Run i jesteśmy pewni, że to dopiero początek długiej przygody naszego miasta z tą znakomitą inicjatywą – podkreśla Bartosz Strożek, dyrektor firmy Luxoft, wspierającej przedsięwzięcie.