poniedziałek, 20 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Po konwencie będzie lepiej?

W Kielcach odbył się Konwent Przewodniczących Rad Miast Wojewódzkich. Raz na cztery lata przewodniczący Rad Miejskich oraz dyrektorzy Biur, spotykają się, by podsumować mijającą kadencję, wymienić doświadczenia oraz wypracować wnioski i opinie kierowane do komisji wspólnych rządu i samorządu. Podczas spotkania, które odbyło się już po raz 14., samorządowcy dyskutowali m. in. o rozwiązaniach mających poprawić kondycję i funkcjonowanie miast wojewódzkich. Mimo różnic, jakie dzielą poszczególne miasta, spotkania przewodniczących Rad Miejskich nie są jedynie miejscem dyskusji i wymiany doświadczeń.

Podczas tegorocznego konwentu świętokrzyscy samorządowcy zaprezentowali wszystko to, co udało się zrealizować dzięki środkom unijnym z minionej perspektywy finansowej – a jest się czym pochwalić: nowe drogi, chluba miasta, czyli Targi Kielce, a także Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne, to tylko kilka z propozycji, którymi możemy się poszczycić.

Uczestnicy konwentu mieli także okazję obejrzeć te perełki regionu świętokrzyskiego, które już od lat wpisują się w krajobraz województwa – Jaskinię RAJ, czy też Bazylikę na Świętym Krzyżu. Podsumowanie wszystkich przeprowadzonych działań odbyło się w jednej z flagowych inwestycji Kielc – Kieleckim Parku Technologicznym. (inf)