piątek, 21 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Płyty na Fryderyka

Dwie płyty wydane przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu w 2014 roku zostały nominowane do Fryderyków – Nagród Akademii Fonograficznej.

Do nagrody Fryderyk w kategorii „Album roku muzyka chóralna, oratoryjna i operowa” nominowano drugi, nagrany pod batutą Andrzeja Kosendiaka album z twórczością Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. W kategorii: „Album roku muzyka kameralna” nominacją wyróżniono krążek z kwartetami smyczkowymi Witolda Lutosławskiego i Pawła Mykietyna w wykonaniu Lutosławski Quartet.

Płyty zespołów NFM zostały wybrane spośród 126 polskich albumów z muzyką poważną zgłoszonych do konkursu. Nagroda przyznawana jest przez Akademię Fonograficzną zrzeszającą polskie środowisko muzyczne – muzyków, autorów, kompozytorów, producentów muzycznych, dziennikarzy i branżę fonograficzną. Zwycięzców 21. edycji poznamy 23 kwietnia podczas gali w Teatrze Polskim w Warszawie.

Wyróżnione płyty można kupić w kasie Narodowego Forum Muzyki i w dobrych sklepach muzycznych.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Grzegorz Gerwazy Gorczycki II; pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka; Aldona Bartnik, Agnieszka Ryman, Matthew Venner, Maciej Gocman, Tomáš Král, Jaromír Nosek, Wrocław Baroque Ensemble; CD Accord, Narodowe Forum Muzyki

Lutosławski, Mykietyn: String Quartets; Lutosławski Quartet: Jakub Jakowicz, Marcin Markowicz, Artur Rozmysłowicz i Maciej Młodawski; DUX, Narodowe Forum Muzyki