wtorek, 28 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Pilska młodzież w Sejmie

W poniedziałek 24 marca 2014r. w Gimnazjum nr 4 w Pile, odbyła się debata na temat korzyści i możliwości pozyskiwania środków z Unii Europejskiej. Gośćmi debaty był Przewodniczący Rady Miasta Piły Rafał Zdzierela oraz Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Piły Dorota Strugała.

 

Organizatorkami debaty są uczennice I i II klasy Gimnazjum nr 4, chcące zasiąść na Sali obrad, w kolejnej kadencji Sejmiku Dzieci i Młodzieży w Warszawie. W debacie uczestniczyli także obecni i byli Posłowie Sejmiku. Prócz prezentacji nt. zmian jakie nastąpiły w Pile i realnych propozycji zmiany, młodzież dowiedziała się od eksperta Rafała Zdziereli o sposobie pozyskiwania środków i współpracy, mającej wpływ na rozwój Piły. Dyskutowano nt. plusów i minusów członkostwa Polski w UE, a dzięki ankietom, jakie przeprowadzono w szkole, można było się dowiedzieć jaką wiedzą i jak ocenia młodzież gimnazjalna działania Piły w tym zakresie.