czwartek, 30 majaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Pieniądze dla Warmii i Mazur

Podczas szóstego naboru wniosków do Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska 2007-2013 złożono 27 projektów. Wspólny Komitet Monitorująco-Sterujący Programu w trakcie posiedzenia warunkowo zatwierdził 11 z nich.

Uczestniczy w nich aż siedmiu partnerów z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy otrzymają około 2,4 mln euro dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Umowy zostaną podpisane po spełnieniu warunków, pozostałe prawdopodobnie do końca 2013 roku. W przypadku trzech zatwierdzonych projektów partnerem wiodącym są organizacje z Warmii i Mazur: Powiat Pisz w partnerstwie z Rejonem Alytus, które m.in. będą modernizować infrastrukturę sportową, Gmina Miasto Ełk w partnerstwie z Administracją Gminy Miasta Alytus, będą pracować nad poprawą atrakcyjności turystycznej obu miast; Gmina Olecko w partnerstwie z samorządem Kozłowej Rudy, które m.in. będą budować ścieżki pieszo-rowerowe.

Dofinansowanie uzyskały również Stare Juchy na modernizację przyjaznej środowisku infrastruktury publicznej, czy Gołdap na wzbogacenie zimowej oferty turystycznej związanej z narciarstwem.

(tom)